Dom ma być prawdziwą przystanią!

Jeżeli mamy to szczęście, że możemy samodzielnie urządzić swój dom, to na pewno myśleliśmy między innymi o tym, jakiego rodzaju schody drewniane wybrać. Nie ma się czemu dziwić, skoro moda na tego rodzaju schody po prostu nie mija.

Nie warto oczywiście na ślepo jej ulegać, gdyż to my sami winniśmy czuć się w naszym nowym domu jak najlepiej, zatem to od nas, a nie od panujących trendów, musi zależeć, czy to schody jesionowe czy też schody dębowe znajdą zastosowanie w naszym domu. Z pewnością nie pożałujemy, jeżeli z decyzją nieco się wstrzymamy, a to po to, by móc zdecydować jak najlepiej. Nie ma chyba nic gorszego niż zakupywanie drogich elementów pod wpływem ekscytacji czy chwilowego przebłysku. Aby być prawdziwie zadowolonym, po prostu usiądźmy na chwilkę z filiżanką kawy w dłoni i pomyślmy o tym, jakie schody drewniane pasują nam najbardziej i jaki naprawdę dom chcemy stworzyć (zobacz co znalazłem o o schodach drewnianych).
Być może okaże się, że kierujemy się zwykłą prostotą i że to minimalizm podbił nasze serca. Warto sobie uzmysłowić, że dzięki wsłuchaniu się w swoją intuicję można stworzyć naprawdę osobliwe wnętrza. Nasz dom ma być odbiciem naszych wizji, stąd też nie warto ślepo podążać za modą, która jest w praktyce krótkotrwałym trendem na jeden sezon. Oczywiście warto wzorować się na różnych pomysłach i wiedzieć, jak np. schody jesionowe czy z kolei schody dębowe wykorzystuje się w skandynawskim czy francuskim stylu. Jednak pamiętajmy, że kopiowanie gotowych wzorców nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem – kliknij strone o schodach jesionowych.

schody drewniane

Autor: Gareth Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Bądźmy kreatorami domowych przestrzeni na tyle, na ile jest to możliwe. Być może niegłupim rozwiązaniem byłoby zdecydowanie się na samodzielne wykonanie schodów, które będą zachwycać swoją oryginalnością? Rozważ to! zdecydowanie więcej przeczytasz na tej stronie o schodach dębowychW praktyce nie pożałujemy też współpracy z obeznanym stolarzem, który podpowie nam, jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę, na jakie drewno (strugarka czterostronna) się zdecydować i jak zabrać się do tej niewątpliwie wymagającej pracy. Nie bójmy się i po prostu dajmy się ponieść wyobraźni, a nasz dom zachwyci nie tylko odwiedzających nas gości, ale także nas samych i to niejednokrotnie.

Przekonajmy się sami i nie pozwalajmy sobie na nudne wystroje wnętrz..