Dom w stylu klasycznym

Nie masz pojęcia, w jaki sposób umeblować swoje cztery kąty? W tym krótkim artykule wskazujemy, że rozsądnie jest postawić na dawne designy. Od razu podkreślamy, że tego typu meble nie są niedrogie, gdyż najlepiej wybierać antyki. A te, jak wiemy, wiele kosztują. Jest to dlatego design dla osób zasobnych, którzy zamierzają umeblować mieszkanie z oldskulowym smakiem, olewając dzisiejsze mody, stawiające głównie na użyteczność.

Jeśli znasz w swoim mieście ciekawe antykwariaty, przejdź się do nich – czasami da się kupić tam prawdziwe cuda. Powinieneś nabyć eleganckie biblioteczki, gdyż lokum w stylu starym powinno mieć mnóstwo książek. Prawda jest smutna, teraz mało kto czyta, a w domach zasobniejszych ludzi przeważa fascynacja pieniędzmi, a nie duchowością. Trzeba rozejrzeć się za pojemnymi kuframi podróżnymi, które mogą służyć jako pojemnik na rozmaite szpargały.

Domowa biblioteka

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com

Należy pamiętać, że lokum w dawnym stylu musi być bardzo przytulne. Zamów zatem miękkie meble z drewna i materiałów. Nie zapominaj, że wszystko powinno być pomyślane w tym samym klimacie – jedynymi przedmiotami, które mogą przypominać o nowoczesności, są rozmaite sprzęty AGD, takie jak telewizor czy komputer. Rejony mieszkania powinny być oświetlone blaskiej o miłej barwie, by nadać lokum miękki charakter.

Masz chęć przeanalizować taką kwestię nieco dokładniej? Jeśli tak, to kliknij ten link i zobacz więcej na portalu, który też opisuje taką tematykę.

Jeśli posiadasz czas, możesz zmienić twoje sprzęty tak, by robiły wrażenie starych. Komputerowi stacjonarnemu kup w tym miejscu obudowę w stylu steampunka, a na biurku postaw maszynę do pisania. Możesz również stworzyć stylową obudowę na sprzęt telewizyjny. Wiele frapujących gadżetów wymyślonych przez fanów steampunku zobaczysz w internecie. Warto wyłożyć trochę środków na rzeczy, które uczynią, że twoje mieszkanie stanie się niepowtarzalne. Poszukaj na Allegro starych gramofonów, takie rzeczy to prawdziwy wehikuł czasu, przeprowadzający mieszkańców do tajemniczego dziewiętnastego stulecia.