Doskonały pomysł na własny taras w postaci galerii

Już niedługo wiosenny okres, co za tym idzie czas grillowych spotkań i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Doskonałym miejscem do takich spotkań jest duży obok domu taras. W zależności od naszych zainteresowań, preferowanych rodzajów spędzania wolnego czasu, możemy odpowiednio zaplanować przestrzeń tarasu tak, by znalazło się na nim miejsce do wypoczynku i relaksu, ale też do zabawy z dziećmi.

relaks na tarasie

Autor: Juan de Dios Santander Vela
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając meble pamiętajmy, by były z materiału łatwego w utrzymaniu czystości – tworzyw sztucznych, lakierowanego drewna, czy metalu. Muszą być również wystarczająco ciężkie, by byle wiatr nie przeniósł ich na ogród sąsiada. Umeblowanie to jeden z ważniejszych elementów jeżeli chodzi o taras (wykonanie tarasu) galeria.

wejście na taras

Autor: Atsushi Boulder
Źródło: http://www.flickr.com

Na tarasie przygotujmy trzy obszary. Pierwszą niech będzie strefa relaksu i spotkań ze znajomymi. Przyda nam się tu wygodny komplet wypoczynkowy z poduchami i kocami. Zastanówmy się nad takim, na którym komfortowo zmieści się sześć osób. Świetnie zaprezentują się meble ratatanowe bądź wiklinowe, do których dobierzemy ławę. Możemy także kupić tradycyjny stół z krzesłami, na które położymy wygodne poduchy.

Inną strefą, którą warto zaplanować, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci, to kącik do zabawy dla nich. Tutaj warto rozłożyć ciepły i spory pled, na którym rozsypiemy zabawki naszych dzieciaków. Tutaj doskonale spełnią swoją rolę dwie większe skrzynie, do których wrzucimy zabawki. Zakryjemy je i będą osłonięte przed opadami.

Maj to czas grillowych spotkań. Z tego względu warto zaplanować niewielki kącik, w którym postawimy grilla i będziemy mogli przygotowywać do woli nasze ulubione szaszłyki i inne potrawy. Pozostaje sprawa wyboru grilla – możemy wybudować palenisko z kominem, albo zakupić nieco bardziej rozbudowaną wersję stalowego. Przydadzą się także drewniane grillowe sztućce do przekładania kiełbasek.

Całości stylu dodadzą skrzynki z ładnymi kwiatami, konewki i różnokolorowe pledy do okrycia, gdy wieczór zrobi się zimniejszy.
Posted in Bez kategorii