Dostosowanie nagrzewnicy do wielkości pomieszczenia

O tym, której nagrzewnicy należy używać do danego budynku, przesądza zapotrzebowanie obiektu na ciepło.
Nagrzewnice powietrza można rozdzielać ze względu na tryb aktywności i punkt instalacji.

Wyróżniamy nagrzewnice elektryczne, gazowe, na olej, oraz ścienne, sufitowe i przenośne. Są wykorzystywane do grzania wnętrz o zróżnicowanych obszarach, również tych, gdzie instalacja grzewcza nie może być zamontowana, albo uległa awarii. Środek nagrzewnicy można podzielić na sekcję wiatraków, komorę grzewczą, wymiennik ciepła z nawiewnikiem i system regulacji. Wszystko ukrywa się w stalowej obudowie. Nagrzewnice prędko grzeją powietrze, jakie za pomocą wentylatora rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na równomierne rozprowadzanie strumienia ciepłego powietrza, albo na mierzenie go precyzyjnie tam, gdzie jest konieczne.

kuchnia-meble

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Nagrzewnice wodne nie sprawiają trudności z regulowaniem w czasach przejściowych, jest możliwość zdobywać powietrze o ściśle ustalonych parametrach, także przydzielać strumieniom przeróżne biegi przepływu i zakres. Niektóre przyrządy dopasowane są również do zasilania wodą lodową, co w czasach wysokich temperatur pozwala chłodzić pomieszczenia. Nagrzewnice gazowe przyłącza gazowe Wieluń mogą być lokalizowane przy ścianach, pod sufitem, a również na zewnątrz obiektu.

Ich atutem jest to, że poszczególne urządzenia w systemie mogą wykonywać pracę w pojedynkę, doprowadzając ciepło do wybranych wnętrz. Wprawdzie do nagrzewnic owych nie trzeba doprowadzać pary, bądź wody, ale należy je podłączyć do armatury gazowej, także instalacji odprowadzenia spalin.