Drewniane podłogi – elegancja oraz wygoda

Podczas budowania domu można zaobserwować dwa wykluczające się style: urządzać wnętrze po kosztach lub na bogato: zainwestować w produkty, które będą się wspaniale sprawdzać przez wiele lat. Pierwsza opcja tylko teoretycznie jest oszczędniejsza – tańsze tworzywa prędko ulegną zniszczeniu, niezbędna będzie ich wymiana na nowe, trzeba będzie znów wyłożyć pieniądze. Dlatego właśnie opłaca się urządzać mieszkanie przy wykorzystaniu doskonałej jakości materiałów, jakie będą w idealnym stanie przez kilkanaście lat.

mieszkanie - wizerunek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z elementów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania przestrzeni z pewnością jest podłoga. To coś, co układamy generalnie szybko, potem aranżując resztę. Jako że większość z nas nie cierpi remontowania, warto kupić niezwykle trwałe podłogi, tak, by oszczędzić sobie trudności wiążącej się z robieniem ściśle tego samego za parę lat – z układaniem nowej podłogi. Z tego właśnie powodu polecane są podłogi wykonane z drewna, takiego jak na przykład deska warstwowa. Charakteryzuje ją wspaniały wygląd, najwyższa klasa ścieralności, odpowiednia grubość oraz niezwykła trwałość. Ponadto szybko można je odświeżyć – wystarczy pokryć je lakierem. Deska warstwowa jest prosta w montażu: kładzie się ją praktycznie tak, jak panele podłogowe, tylko że z użyciem kleju. Owszem, kosztuje ona o wiele więcej, ale jest to wydatek, który się opłaci: uzyskamy przepiękną, jakiej walory będziemy mogli kontemplować przez szereg długich lat. Zupełnie inaczej niż w przypadku paneli, które trzeba zmienić już po kilku latach.

Dostępnych jest wiele typów drewnianych podłóg, bo też wiele jest różnorodnych oczekiwań konsumentów, podłogi nie tylko mają sprawdzić się same w sobie, ale także współgrać z pozostałymi częściami składowymi wnętrza. Doskonale jest to widoczne na przykładzie podłóg jakie stosuje się na ogrzewanie podłogowe. Powszechnie wiadomo, że ciepło wpływa na ciała stałe, rozciąga je. Dlatego właśnie w sklepach z akcesoriami budowlanymi osiągalna może być deska na ogrzewanie podłogowe. Poza standardowymi atrybutami podłogi z drewna posiada ona niepowtarzalne cechy, jak przykładowo wysoką odporność na wysoką temperaturę. W praktyce znaczy to, że nie wypacza się ona przez działanie wysokiej temperatury wywodzących się z ogrzewania podłogowego. Deska na ogrzewanie podłogowe (Pryczynicz – podłoga jesionowa) to wspaniały wybór.