Duża liczba różnego typu kafelków

W sklepach jest obszerna liczba przeróżnego rodzaju płytek i kafelków do przeznaczenia w każdym pomieszczeniu.
Kafelki wybiera się raz na wiele lat, w związku z tym powinny być wyselekcjonowane z rozsądkiem.

jedzenie
Wszystkie płytki ceramiczne, bez względu na gatunek są palone. Do ich produkcji z reguły stosowana jest glina, krzemionka, także rozmaitego rodzaju skały i barwniki. I to naturalnie od wyboru surowców jest zależny ostateczny wizerunek płytek.
dekoracyjna lampka nocna

Autor: Jean L.
Źródło: http://www.flickr.com

Kafelki do kuchni powinny być solidne i odporne na płomień. Wykonane są z naturalnych materiałów i w związku z tym nie są toksyczne. Łatwo je utrzymać w czystości, nie potrzebują specjalnej konserwacji. Kuchnia to pomieszczenie w wyższym stopniu niż inne narażone na większe użytkowanie. Przy kupowaniu kafelków do kuchni trzeba wziąć pod uwagę kategorię jakości, klasę ścieralności, nasiąkliwość wodną, antypoślizgowość. Płytki mogą być wykończone za pomocą dekoracyjnego szkliwienia. Towary takiego gatunku najczęściej mają atrakcyjne desenie i charakteryzują się dużymi walorami ozdobnymi. Należałoby pamiętać, że płytki szkliwione z reguły posiadają gorsze parametry techniczne podłoga techniczna do serwerowni niż ich nieszkliwione odpowiedniki. Szkliwione towary mają śliską nawierzchnię, oraz niewielką trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Wybór pomiędzy typami płytek powinien być zależny od ich użycia, także oczekiwań.

Różnorodność kafelek osiągalnych na rynku, oraz ich walory estetyczne powodują, że pasują one do wnętrz o różnej stylistyce. Arsenał form i kolorów pozwala na kreowanie fantazyjnych wzorów i motywów, dzięki jakim każde wnętrze nabierze wSPAniałego charakteru.