duże przeznaczenie szkła ozdobnego

Szkło dekoracyjne posiada coraz większe użycie. Aranżacje kuchni ze szkłem na ścianie są nowoczesne, lekkie i olśniewające. Szkło ulokowane na ścianie w kuchni między blatem a szafkami, to najmodniejszy trend w urządzaniu kuchni. Oprócz względów pożytecznych za wykorzystywaniem szkła w kuchni przemawiają zalety dekoracyjne. Jest to właściwe rozstrzygnięcie do kuchni z salonem, bowiem te kuchnie wymagają większej dyscypliny w tworzeniu i dobieraniu wyposażenia.

szkło

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Szkło dekoracyjne (zobacz: fusing szkła) jest bardziej neutralne i efektowne od monotonnych płytek na ścianie, toteż pasuje do otwartej kuchni, którą dostrajamy do wystroju salonu. Umocowanie nad blatem szkła w zależności od jego typu da różnorodny wynik. Szkło bezbarwne ukaże fakturę ściany za nim, szkło matowe okaże się neutralnym wykończeniem, lakierowane, bądź barwne da równą płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić rolę obrazu. Szkło dekoracyjne po zamontowaniu trzeba koniecznie uszczelnić. Surowcem uszczelniającym może być silikon, albo giętkie uszczelki, jakie dostosowują się na brzegach do nierówności surowców i napełniają powstałe przerwy.

Szkło do kuchni zamawia się na wymiar, z uwzględnieniem miejsc na gniazdka (zobacz włącznik natynkowy retro) – panele szklane. Równa, połyskująca nawierzchnia szkła idealnie sprawdza się w malutkiej kuchni, ponieważ zapewnia efekt przestronności i lekkości. Znaczny wybór barw szkła lakierowanego zezwala zrealizować dowolne propozycje kuchni. Jeżeli chcemy, by ściana była ogólnym tłem w kuchni,

szkło dekoracyjne

Autor: Tubądzin
Źródło: Tubądzin

można wybrać szkło dekoracyjne białe, lub przeźroczyste. Szklana płyta na blatem może zapełniać całą powierzchnię między szafkami kuchennymi, lub wypełniać rolę małego ekranu zamontowanego w głównym punkcie kuchni.

Szkło dekoracyjne może być także wspaniałą dekoracją innych pomieszczeń. Śliczne obrazy i wydruki na szkle, okażą się doskonałym wyjściem, dla każdego nowoczesnego domu – zobacz: wydruki na szkle. Prostota w utrzymaniu higieny, niezniszczalność szkła, jak też jego nietuzinkowość sprawiają, że wskazane jest w ten sposób ozdobić dom. Każdego rodzaju nadruki na szkle, czy też panel szklany na ścianę, to marzenie wielu posiadaczy mieszkania.