Dwudziestopierwszowieczne rozwiązania do sprzątania. Jak wprowadzić je do nowego domu?

Na etapie powstawania instalacji elektrycznych w budowanym domu, należy pomyśleć o wszystkim, żeby uniknąć błędów i naprawdę dobrze rozmieścić miejsca z elektryką. Nie wystarczy wskazać punkty w miejscach, w których chyba będzie konieczne gniazdko lub kontakt, lecz należy spojrzeć przyszłościowo na sprzęty, których będziemy używać na co dzień i trochę rzadziej.

Odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwe, że w danej chwili nie jest nam potrzebna elektroniczna niania ani kosiarka, lecz szybko może się okazać, że nie przewidziano gniazdka w miejscu, w którym bardzo by się przydało. Przygotujmy projekt takiej instalacji od podstaw, żeby uniknąć przykrych niespodzianek albo kucia i ponownego rozciągania kabli gdy nasz przytulny dom wnętrza częstochowa będzie właściwie skończony. Oczywistym jest, że nad stołem w jadalni będzie wisiała lampa a wzdłuż chodnika prowadzącego do domu będą małe lampki oświetlające drogę, lecz instalację warto dostosować do indywidualnych wymagań wszystkich mieszkańców – i tych małych, i dużych. Bardzo wiele osób chwali sobie rozwiązanie, jakim jest centralny odkurzacz. Jeśli nie planowaliśmy go wcześniej, warto to zrobić, ponieważ to produkt, który ma naprawdę więcej zalet niż wad. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się czystość. Centralny odkurzacz nie tylko czyści, ale też nie wydmuchuje na zewnątrz nic, co pochłonął, więc eliminuje prawie cały kurz i roztocza – przeczytaj więcej informacji o centralnych odkurzaczach.

Odkurzanie centralne

Tym sposobem zniknął ten charakterystyczny zapach, który zostaje w pomieszczeniu po odkurzaniu zwykłym odkurzaczem. Drugą absolutnie ważną zaletą jest bezgłośne sprzątanie. Wprawdzie mając domek nie musimy się zbytnio martwić reakcją sąsiadów na hałaśliwą pralkę czy głośny odkurzacz używany np. o późnej porze, ale akurat centralny odkurzacz jest cichy sam w sobie – dla wszystkich – ponieważ zwykle ma tłumik a ponadto centralę instaluje się w dalszej części domu (piwnicy, kotłowni) dlatego nie daje się we znaki przy użytkowaniu. Ogromną zaletą jest też komfort, bo we wskazane gniazdo wpinamy tylko rurę (rodzaj węża) i nie chodzimy po wszystkich pomieszczeniach i jego najodleglejszych kątach z całym odkurzaczem. Dobre rozmieszczenie gniazd ssących zapewni komfort używania, a dodatkowe akcesoria sprawią, że polubimy to urządzenie i będziemy je polecać wszystkim znajomym, którzy też będą się przymierzać do budowy przemyślanego domu.