Ekwipunek placówek przedszkolnych

Placówka, która trudni się pieczą nad maluchami wcale nie musi być przedszkolem. Nie pozyskawszy statusu przedszkola, nie można jednak ubiegać się o dotacje samorządowe, jakie określone są na wysokości siedemdziesięciu pięciu procent kosztów utrzymania dziecka w publicznym przedszkolu.

dziecko
Żeby prowadzić przedszkole, musimy spełnić serię rygorystycznych wymogów dotyczących tak lokalu jak także jego wyposażenia. Meble w przedszkolu podlegają inspekcji pracownika PIS. Muszą mieć certyfikaty jak też atesty zgodności z Polskimi Normami. Tyczy się to mebli kupionych po 1997 roku, ale również muszą zostać dostosowane do reguł funkcjonalności. Oznacza to, iż każde z dzieci powinno mieć zmierzoną wielkość ciała, na bazie której określa się rodzaj mebli dopasowany do konkretnego dziecka.

Dziecko nie może siedzieć za wysoko, ani również za nisko. Nazbyt małe krzesła dla dzieci na zamównie powodują, że maluch się garbi, nadmiernie wysokie sprawiają, iż nie ma stosownego podparcia dla pleców, a jego stopy nie opierają się o podłogę, co obciąża kręgosłup. Jeżeli planujemy uruchomić parę grup przedszkolnych, zróżnicowanych pod względem wieku, należy kupić komplety krzeseł i stolików, blatów roboczych przystosowanych do indywidualnych wymagań dzieci. Istotne jest również, żeby meble do szatni do przedszkola stworzone były solidnie, a przede wszystkim, by nie miały wystających elementów ani ostrych krańców, które zagrażałyby maluchom. Meble muszą być stateczne, ale przy tym niezbyt ciężkie, przedszkolak bowiem nierzadko sam będzie musiał sobie z nimi poradzić.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba zauważyć, iż wszystkie prace polegające na urządzaniu wnętrza, mocowaniu szafek, wieszaniu półek, najlepiej zlecić zawodowcowi. Pełne przekonanie, iż żadne krzesełko nie rozpadnie się pod maluchem, żadna półka nie spadnie mu na główkę, znacznie upraszcza pracę, pozwala myśleć nie o bezpieczeństwie przedszkolaka, ale o temacie zajęć. Półki dla dzieci z kolekcji Dioralino powinny być zamontowane na stosownej wysokości.

Prezentowany artykuł niesłychanie Cię zainteresował? To przejrzyj również odmienne pomocne informacje (https://www.daikin.pl/pl_pl/obszary-specjalizacji/pompy-ciepla-Daikin-Altherma.html), które zawierają ogromnie ważne informacje – pochłoną Cię całkiem.

Bajkowe wnętrza, barwne szafki – to wszystko łatwo osiągnąć, bez ponoszenia wysokich kosztów. Wystarczy jota pomysłowości i trochę czasu, żeby sprawić, iż sale przedszkolne, toalety a także korytarze będą zachwycać nie tylko maluchy.