Elegancja w pokoju dziennym – lampy kryształowe

Nawet jeśli kredyt mieszkaniowy lub kredyt hipoteczny mocno ogranicza twoje finanse, w dekorację salonu z pewnością można zainwestować. Salon to przecież pokój reprezentacyjny naszego domostwa i miejsce, gdzie gościmy przyjaciół. Poza tym mebli i oświetlenia do domu nie wymieniamy znowuż tak regularnie i przezornie jest zawczasu zdecydować się na wysoką jakość, a nie wymieniać prawie wszystko po zaledwie kilku latach. Najlepszą jakość i wieczną elegancję oferują na przykład lampy kryształowe do salonu.

Czemu opłaca się zdecydować się na kryształy? Ile kosztuje kryształowy żyrandol do salonu? Gdzie najładniej rozmieścić lampy kryształowe w salonie?

Lampa kryształowa to nie tylko zachcianka, ale absolutnie modny dodatek do nietuzinkowego pomieszczenia, przełamujący jego trochę zimny wystrój. Kryształowy kinkiet lub kryształowa lampa wisząca dają wspaniałe refleksy na ścianach, lub suficie, w zależności od tego, jak pada na nie światło lampy lub jak zmienia się w kryształach światło dzienne. Załamania światła pozwalają w ciągu dnia skutecznie rozświetlić ciemne zakątki pokoju dziennego, także jest to szansa na zaoszczędzenie prądu. Kryształy są też dosyć uniwersalne – w dużym pokoju świetnie prezentować się będzie żyrandol-kryształ, z drugiej strony mniejszy pokój (przecież lampy kryształowe mogą też być powieszone w naszej sypialni) można oświetlić, wybierając kryształową lampę sufitową lub kryształowy kinkiet.

Ceny lamp kryształowych na pewno budzą pośród kupujących sporo emocji. Rzeczywiście większy kryształowy żyrandol wykonany z wysokiej jakości kryształków Swarovskiego

lampa marki Swarovski

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

to koszt rzędu tysiąca a czasem kilkunastu tysięcy złotych. Choć są wyjątki – zdarzają się lampy kryształowe o bardzo korzystnej cenie, solidnej jakości i naprawdę oryginalnym wyglądzie.

Czy wpisy opublikowane na tej witrynie profil transportowo montażowy całkowicie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeśli chcesz więcej, to najedź tu.

Należą do nich na przykład żyrandole kryształowe Markslojd, które w sklepach internetowych z oświetleniem można nabyć w cenie od 1 do 2 tys. złotych. Podobnie atrakcyjną ofertę ma Italux – są tu między innymi kryształowe lampy nowoczesne i kryształy bardziej tradycyjne w stylu. Warto pamiętać, że kryształowe lampy sufitowe są trochę tańsze – ceny zaczynają się nawet od 500 złotych.

Jak już napisaliśmy, po kupnie kryształów ważne jest, aby je w salonie odpowiednio powiesić. Odbicia światła dodatkowo oświetlają półmrok pokoju, dobrze jest to zatem wykorzystać szczególnie na krótsze jesienno-zimowe dni, kiedy każdy promyk światła jest niemal na wagę złota. Dobrze więc dołożyć starań, aby słoneczne światło z zewnątrz miało możliwość dotrzeć do naszego żyrandola lub kinkietu. Można również zamontować na przykład kilka mniejszych kryształowych lamp i za ich pomocą utworzyć strefy w salonie – część jadalną, sekretarzyk z kryształową lampą stojącą lub umieścić lampę stojącą z kryształów przy biurku do czytania gazet.

Oświetlenie kryształowe oferuje sklep