Elementy wystroju mieszkania dostosowane do osobowości domowników. Dobre rady zdradza architekt wnętrz.

Wyposażanie wnętrz może stać się zajęciem zawodowym dla osób o zdolnościach architektonicznych, artystycznym i zmyśle dekoratorskim. Osoby, które właśnie kupiły własne mieszkanie, nie zawsze chcą lub mają czas na myślenie o aranżacji wnętrz, co jest zupełnie normalne. Wolą dać profesjonaliście ten – przykry dla nich – obowiązek. Tu z pomocą przyjdą właśnie te osoby, którzy wyposażenie wnętrz traktują jako pracę połączoną z przyjemnością.

łóżko

Autor: meblemagnat.pl
Źródło: meblemagnat.pl

Najczęściej to świetna decyzja, bo osoby te podchodzą do swoich obowiązków z pasją i dużym zaangażowaniem. Na początku starają się wybadać upodobania osoby mieszkających w nowym miejscu, trochę z nimi pobyć, przekonać się, jakimi są osobami, jak lubią spędzać czas i tak dalej… Architekt wnętrz nie tylko dostosuje nasze pomieszczenia do naszej osobowości, lecz także rozplanuje miejsca wspólne, w których będzie chciała przebywać cała rodzina, jak i strefy intymne, w których każdy mieszkaniec znajdzie swój spokojny kąt i będzie się świetnie czuł. W dodatku z pewnością zada pytanie o przewidziany na początku budżet, żeby zmieścić się w zaplanowanych finansach w trakcie zakupów dodatków. Osobom nie lubiącym siedzieć w miejscu, lubiącym proste, funkcjonalne urządzenia, poleca się zwykle wyraźne, intensywne odcienie w kombinacji z geometrycznymi meblami. Meble sosnowe na pewno zdadzą tu egzamin, jednak jeżeli ktoś preferuje ciemniejsze drewno, może wybierać w odcieniach: czekoladowym lub wenge. Kolory energetyczne (certyfikaty energetyczne wrocław) – żółty, pomarańczowy albo czerwony nie muszą przeważać, lecz mogą znaleźć się w wielu dodatkach, czym na pewno ożywią na przykład białe wnętrze – tutaj. Osoby o naturze romantycznej, łagodne i delikatne wybiorą jasne wnętrza, w których nie będzie ciężkich, przytłaczających mebli, grubych zasłon i wysokich lamp. Doradza się wtedy otaczanie się jaśniejszymi barwami oraz meble w odcieniu olchy albo bielonego drewna. Ważne także, aby urządzić wnętrze użytecznie, nowocześnie i z pomysłem.

Dobry projektant owocnie zaprojektuje rozmieszczenie nawet gdy chodzi o małą przestrzeń i uczyni mieszkanie przytulnym i funkcjonalnym. Znając najnowszą modę, prace najlepszych projektantów i dobre praktyki wyposażania wnętrz i dobierając meble i detale do naszego stylu życia a nawet charakteru, dekorator wprowadzi do naszego mieszkania powiew świeżości.

Ładne dodatki dopełnią całość a ponadczasowe meble sosnowe albo dębowe czy szklane witryny spowodują, że nasze mieszkanie przez wiele lat będzie wyglądało doskonale i nie będzie trąciło myszką.