Fototapeta udekoruje każde pomieszczenie w naszym mieszkanku

Urządzanie wnętrza pokoju fototapetą to atrakcyjny sposób na dodanie pomieszczeniu uroku i życia. Dekoratorzy wnętrz mają ogromne pole do popisu jeśli chodzi o projekt, gabaryty czy jakość tapet. W zależności od możliwości pokoje i sale będą oklejone rozmaitymi tapetami tematycznymi, krajobrazowymi, abstrakcją czy trójwymiarem.

fototapeta las

Autor: Jose Gonzalez
Źródło: http://www.flickr.com
Taka tapeta w kuchni? Nic nowego – również pomieszczenie kojarzone przez pryzmat gotowania, w którym nie zwykliśmy rozglądać się za wzorami na ścianach, może mieć atrakcyjne i pasujące tapety. Przeważnie kuchnię, tak samo jak łazienkę, wykańczamy płytkami pod kolor. Zapewniają one trwałość i wygląd, jednak w głębszej perspektywie brakuje w nich naszej identyfikacji, punktu odniesienia.

fototapeta - nad morzem

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

W kuchni z łatwością możemy zamontować fototapety laminowane oraz foto-szyby. Fototapeta okazuje się łatwym, szybkim w klejeniu i niedrogim narzędziem. Nie potrzebujemy na nie tysiąca złotych, ani wielu godzin klejenia.

Czy chcesz dokładniej przestudiować opisywany na tej stronie wątek? Jeśli tak, bez obaw kliknij tutaj, by zobaczyć więcej na tej stronie (https://www.archicom.pl/mieszkania/).

Jej oklejenie to robota dla specjalisty na kilkanaście minut, góra parę godzin. Zawdzięcza to prostej konstrukcji. Warzywa na stole, a może fotografia retro? Kwestia gustu domowników i w krótkim czasie możemy się cieszyć atrakcyjnym przerywnikiem między blatem górnych i dolnych półek.

A może nie fototapeta, tylko zdobienie zza szyby? Co wytrwalsi pomyślą nad założeniem tzw. foto-szyby. Do jej założenia niezbędna jest rzecz jasna zakupiona wcześniej szyba. W pierwszej kolejności zaleca się zmierzenie powierzchni, a następnie złożenie zamówienia w zakładzie szklarskim. Specjalista ustali wtedy układy zasilania i przełączników. Po ich ustaleniu możemy przystąpić do montowania preferowanej naklejki. Choć będzie ona widoczna przez szkło, jej efekt będzie niesamowity.

Fototapety dopasujemy do każdego z pomieszczeń domowych. Rysunkowe wzorki to coś dla małych dzieci: tematyczne tapety pod chłopców i dziewczynki, z bohaterami z kreskówek włącznie. Oferuje się tapety z naturalnymi pejzażami i krajobrazami zurbanizowanymi, przez abstrakcję po wątki z muzyką i tańcem.

Także pod kątem efektów dostaniemy tu całkiem obfity wybór. Fototapeta jako duże zdjęcie? Wystarczy poszukać ofert z tapetami w postaci czarno-białego zdjęcia lub sepii.