Fototapeta uwydatnia styl mieszkania

Fototapeta przeżywa drugą młodość. Takie ozdoby ścian były trendy w latach 80-tych i 90-tych. I dzisiaj wracają. Jak za pomocą fototapety zaakcentować styl wnętrza?

fototapeta w kuchni

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Moda na fototapety narodziła się w naszym kraju w czasach transformacji ustrojowej. Wynikała z ochoty ucieczki przed szarą realnością. Fotografie pejzaży, lasów czy też łąk zdobiły ściany pomieszczeń. To wówczas w zestawieniu z kiepską jakością tworzyw stanowiło jednoznacznik badziewia, bezguścia. Złą sławę fototapety „odkręcili” jednakże właściciele loftów. Trend wrócił do łask. Styl sprzed lat obecnie podyktowany jest między innymi modą na to, co było. To nie jest jedyny powód, przez jaki fototapety zyskały ponownie na wziętości. Powszechne jest dążenie Polaków do wyróżnienia się, podkreślenia nieszablonowości.
dania

Autor: FolsomNatural
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety to błyskawiczna metoda na nadanie pomieszczeniu wyjątkowego stylu, ożywienie Wnętrza. Tematyka dekoracji jest przeróżna – poczynając od architektury miasta, przez naturę, a na fotografiach własnego autorstwa kończąc. Motywami, które zazwyczaj wybierane są przez klientów, są pejzaże, tak te z pejzażem na morze, a więc bardzo klasyczne, jak również krajobrazy miejskie. Widoki miast, np.

Jeśli fascynuje Cię omawiana problematyka, zerknij pod link (http://grandpol.de/index.php/produkty/raffstoren) tam opublikowane również Cię niezwykle zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij tu!

Nowego Jorku bądź Londynu, z ich reprezentatywnymi miejscami. Przy wyborze należy pokierować się funkcją pomieszczenia. Inny motyw wybierzemy do pokoju dziecka, inny do salonu, biura.

Coraz częściej spotykana jest fototapeta w kuchni jak też łazience, zatem w miejscach dotychczas wykluczonych. Fototapety kuchenne to na przykład Kolorowe akcenty, takie jak owoce oraz warzywa.