Fototapeta w tańcu

Taniec jest istotnym akcentem w każdej kulturze. Dzięki niemu, w wyrazisty sposób, wyrażano wiarę, robiono obrządki religijne oraz elementy istotnych rytuałów, od czasów antycznych. Znakiem tego są także notki w treściach biblijnych, np. psalmach. Dziś jest to także inspirujący temat na fototapety, do modnych stylizacji wnętrz.

Taniec

Autor: mararie
Źródło: http://www.flickr.com
W średniowieczu taniec śmierci demonstrował mentalną, ówczesną prawdę: pamiętaj o śmierci. Pląsający ludzie to także temat dzieł artystycznych.

Zachwyca Cię tego rodzaju tematyka? Jeśli tak, to zobacz propozycję (https://plandeko.pl/plandeki-reklamowe/) analogicznych postów, gdyż one zapewne również okażą się godne Twojego zainteresowania.

Taniec kulturowy, cały dynamiki i radości, był pospolitym motywem malarskim Pieter’a Bruegel’a.

W czasach impresjonizmu, Edward Degas uwieczniał na płótnie tancerki podczas ćwiczeń i pokazów, na ekspresyjnie rozmytym podkładzie.Poza tym motyw tańca przewijał się także w dziełach takich sław jak Jacek Malczewski, Edward Munch i Pablo Picasso.

Tańczących ludzi w niepowtarzalnych kostiumach i całych ekspresji pozach kochają też fotografowie i dekoratorzy wnętrz. Fototapeta na zamówienie pokazująca tancerkę Flamenco może być wspaniałym dodatkiem wystroju wnętrza w stylu hiszpańskim. Fototapeta ze zdjęcia układu tańca nowoczesnego bardzo dobrze nadaje się do pokoju nastolatka, lub w formie wielkoformatowej – jako dekoracja sali balowej.

Znajdź inne propozycje odwiedzając: Art Widi