Fototapety, czyli jaki podkład na ścianę wybrać do swojego domu?

Fototapety przedstawiają dziś po prostu wszystko. Od abstrakcyjnie wyglądających mozaik odcieni, przez krajobrazy i ważniejsze budowle człowieka po zdjęcia historyczne w sepii i zamawiane docelowo grafiki i gify.
To świetny sposób na zmianę obecnego układu przez jego ożywienie. Kojarzy się nie tylko z pokoikami dla małych dzieci, które wytapetowane są postaciami i przyjemnymi w odczuwaniu przez receptory kolorami w kojących odcieniach. Niemniej jednak taka jest specyfika pomieszczeń dla najmłodszych pociech; ich świadomość potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i bajkowej aury. A takie warunki z pewnością spełniają fototapety.

fototapeta

Źródło: demur.pl
Zdjęcie lub zamawiana grafika na dużą ścianę? Obecna technologia nie sprawia wykończeniowcom wnętrz żadnych problemów w tej kwestii. To co wyląduje na ścianie ma spełniać wymagania – sprzęty robiące zdjęcia winny mieć po kilkanaście megapikseli w jakości zdjęć a do tego dobrą optykę. Cała reszta, z wyeliminowaniem punkcików, dobór fototapety do warunków wnętrza, leży w gestii projektantów-specjalistów. Fachowe firmy zajmujące się fototapetami potrafią doradzić jak wybierać odpowiednie fototapety do naszych wnętrz – więcej prezentacji fototapet zobaczysz tutaj na twoje-fototapety.pl.

fototapeta

Autor: Fototapeta4u.pl
Źródło: Fototapeta4u.pl

Najpopularniejsze i najtańsze w produkcji i zakupie są na pewno fototapety foliowe. To nic innego jak naścienna naklejka. Jest łatwa do zdrapania. Drukowane na tkaninach poliestrowych są materiałem samo przyklejającym, przystosowanym do gładkich, raczej nieskomplikowanych powierzchni. Okleimy nimi również meble, półki, szyby. Ich zaletą jest uniwersalność i łatwość w ściąganiu. Wystarczy umiejętnie podważyć folię, ściągnąć i… przykleić w inne miejsce

Dużo trwalsze na szorowanie czy kontakt (polecamy osprzęt elektryczny wrocław) z brudem są fototapety winylowe. Stosuje się je w kuchniach, między półkami i zlewozmywakami czy w łazienkach, gdzie obecność wody jest jeszcze większa. Laminowe fototapety są świetnym wyborem do sypialni, ale też w przestrzeniach między szafkami w kuchniach. Winyl to materiał, który służy długie lata, lecz nie nadaje się na ozdobienie dla całej ściany. Jego właściwości nie gwarantują swobodnego oddychania ścianie. Jest jednak najtrwalszy spośród wymienionych budulców pod fototapety, przez co gwarantuje nieścieralność przez długie lata.