Okleiny na szafę świetnym sposobem na wykończenie pokoju dziecięcego.

Meblowanie pokoju dziecka to trudne zadanie. Pokój należy ustawić stylowo, ale i swobodnie, by dziecko czuło się w nim świetnie i bezpiecznie. Trzeba wydzielić w nim przestrzeń zarówno na relaks, jak i grę oraz lekcje. Można to zrobić nawet w małym mieszkaniu. W jaki sposób? Jest na to trochę koncepcji.

W małym dziecięcym pokoju dobrze jest zainwestować w łóżko piętrowe. Jeżeli posiadamy dwoje dzieci, to oba piętra są przeznaczone na ich posłania, natomiast jeśli jest jedno dziecko, można wybrać łóżko piętrowe, na którego piętrze nasza pociecha będzie mogła się wyspać, a w poniższej części twórcy często wbudowują biurko bądź szafki i półki, gdzie nasza pociecha może poukładać swoje ubrania, zabawki lub książki. Jest to więc znakomitazagospodarowanie terenu. Łóżka takie są często utrzymane w radosnej kolorystyce czy wzorach – sprawdź . Jeżeli jednak zdecydujemy się na zwyczajne łóżko, to najlepiej wybrać te, jakie w niższej lub bocznej części posiada wstawione szuflady lub półki, gdzie możemy umieścić nie tylko pościel, lecz i gry czy inne przedmioty.

pokój dziecka

Autor: Easy Walls
Źródło: www.beautifulhome.pl

Trzeba koniecznie pamiętać o biurku. Nawet jeśli nasz maluch chodzi jeszcze do zerówki, to i tak trzeba w nie zainwestować. Dziecko powinno mieć bowiem oddzielone własne miejsce, gdzie może rysować, robić wycinanki czy ćwiczyć pisanie literek, nie mówiąc już o zrobieniu lekcji w następnych latach. Aranżując dziecięcy pokój starajmy się w miarę możliwości zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni, ażeby dziecko mogło bezproblemowo i swobodnie bawić się zarówno samo, jak i z przyjaciółmi.

Wykańczając pokój dziecka pamiętajmy też, iż powinien być on miły i po prostu ładnie urządzony. Można użyć na przykład fototapety do pokoju z bohaterami z ulubionych bajek, np. Myszką Mickey czy Królewną Śnieżką lub z samochodami, które lubi nasz synek – zajmij się dekorowaniem wnętrz . Dobrze jest takie fototapety wybierać razem z dzieckiem, które z pewnością poczuje się dumne, że miało wpływ na urządzanie swojego pokoiku. Jeśli nie chcemy naklejać na ścianę tapet, możemy zdecydować się również na oryginalne okleiny na szafę, również dostępne w dowolnych typach i barwach. Zarówno fototapety, jak i okleiny nadadzą indywidualności niejednemu wnętrzu.

Jak możemy zauważyć, piękne i komfortowe urządzenie nawet małego dziecięcego pokoiku jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy odrobina chęci i oryginalności.