Fototapety – szybki i łatwy sposób na subtelną aranżację sypialni.

Najlepszym sposobem na odmienienie nastroju wnętrza naszego domu jest oczywiście remont. Ale co w sytuacji, gdy ani remont, ani chociaż malowanie ścian nie może mieć miejsca? Bądźmy pomysłowi i postawmy na fototapety!

ściana

Autor: Alpina
Źródło: Alpina
Łatwo dostępny i przyjemny sposób na odmianę wnętrza – nowoczesne projektowanie wnętrz – leży w zasięgu naszej ręki. Wystarczy dobrze się porozglądać, aby trafić na prawdziwe cudo, które spowoduje, że sypialnia będzie całkowicie odmieniona. Wcześniej trzeba wybrać rozmiar fototapety oraz jej motyw. Ogromny plus jest taki, że wiele wzorów fototapet dostępnych w sieci możemy zamówić w dowolnej wielkości, istotne jednak, by były zachowane proporcje.

Wielkość ma duże znaczenie, ponieważ podczas wybierania fototapety do sypialni trzeba kierować się tym, by nie była zbyt wielka. Czasem ładniejszy efekt zyska się, kiedy wybierze się na przykład dwa węższe paski i przyklei za zagłówkiem łóżka lub zajmie się jedynie fragment jednej, wybranej przez nas ściany. Przeanalizujmy też dość dokładnie motyw, jaki nam się podoba, zobaczmy różne inspiracje: .

Dużo osób wybiera łagodne motywy i delikatne kolory, ponieważ wychodzi z założenia, że jeżeli ma to być miejsce przeznaczone na odpoczynek, to fototapety do sypialni nie powinny być przesadnie barwne. Jednak jeżeli sypialnia jest zaprojektowana i umeblowana w jasnych barwach – bieli, ecru, jasnym brązie czy nawet pudrowym różu, można ją delikatnie ożywić ścianą z wyraźniejszym akcentem kolorystycznym. Ważne, żebyśmy nadal sympatycznie się w niej czuli.

wystrój pokoju

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Jeśli lubimy motywy kompozycyjne lub miejskie, na pewno znajdziemy coś dla siebie wśród fototapet z motywami antycznych miast, rustykalnego krajobrazu lub charakterystycznych, wąskich uliczek. Jeśli lubimy malownicze krajobrazy, motywy natury, pól i lasów, będą nam dobrze pasować. Jeśli sypialnię mamy urządzoną w stylu vintage, fototapeta z romantycznym nadrukiem, ptakami w klatce lub romantycznym cytatem będzie idealna. Świetnie też wyglądają reprodukcje malarzy na dużym formacie albo motywacyjne cytaty.

Sam montaż nie powinien być ani drogi, ani kłopotliwy i powinien pójść bardzo sprawnie. W razie problemów zawsze możemy podeprzeć się pomocniczym filmem instruktażowym albo instrukcją dołączoną do fototapety. Umieszczanie jej na ścianie nie powinno zająć więcej, niż kilka godzin. Nic nie odmieni naszego mieszkanka w jeden dzień tak, jak zjawiskowa fototapeta.