Fototapety w aranżacji wnętrz

Malowanie ścian, fototapety czy też może tapety? Którą alternatywę wyselekcjonować żeby aranżacja wnętrz w naszym domku była szczególna? Za pomocą ścian można odprawić cuda: stworzyć iluzję, że pokój dzienny jest wyższy, większy, ciekawszy, z kolei konkretne odcienie ścian mogą wpłynąć na nasz humor a także na nasze samopoczucie.

naklejki w pokoju dziecka

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Odcienie ścian jak też ich dekoracje (przykładowo naklejki na ścianę – polecane propozycje) pełnią 2 funkcje. Po pierwsze mają za zadanie udekorować salon, po drugie aranżacja pomieszczenia ma nas często wizualnie „oszukać” zwiększając przestrzeń. Podstawowymi sposobami upiększania pomieszczeń jest malowanie ścian, oraz użycie tapety albo fototapety. Która opcja aranżacji wnętrza będzie najodpowiedniejszą dla twego domu? Miej na uwadze, że wzorki na ścianach zmienią proporcje pokoju dziennego. Poprzeczne paski optycznie poszerzają, natomiast pionowe „podnoszą” sufit. A co z wielkimi motywami na tapetach? Utarło się, iż nie mają wstępu do niedużych pomieszczeń. Łamiemy tę zasadę! Tapeta z kwiatowymi wzorkami odnajdzie się też w M1. Starczy potraktować ją jak obraz.

Jeśli zdecydowałeś się na malowanie ścian, a tynk jest chropawy bądź źle wykonano tynki (sprawdź tynki mozaikowe) gipsowe, nierówności można zatuszować rozprowadzając farbkę wałkiem z długim włosiem. Pozwalają one uzyskać delikatną fakturę ukrywającą nierówności ściany. Czasem, by uzyskać interesujący rezultat, do odmalowania ściany zupełnie gładkiej wykorzystuje się wałki ze specjalnie przyciętym włosiem. W takim przypadku nie tylko odcienie ścian, lecz i ich faktura będą zwracały uwagę.

Naklejki na ścianę w pokoju dziecięcym

Autor: Jun Ye
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki ścienne to świetny pomysł na ubogacenie aranżacji każdego typu wnętrz. Możemy je wykorzystać jako naklejki na ścianę salonu, sypialni, pokoju dziecinnego, a także kuchni oraz łazienki. Możliwości jest naprawdę wiele, podobnie jak i projektów naklejek osiągalnych w handlu. Szeroki wybór motywów, wielkości, kolorów sprawi, iż z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pomyśl który kolor w największym stopniu będzie pasować do twego wnętrza, wybierz odpowiedni rozmiar naklejki na ścianę, a następnie złóż zamówienie w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Można wybierać spośród całej masy projektów i barw albo samemu zaplanować swą własną, niepowtarzalną naklejkę.