Fototapety w aranżacji wnętrz. Pomysł modyfikacji na szykowny i modny wystrój niewielkim kosztem.

Jeśli ktoś na hasło fototapeta wyobraża sobie lichej jakości zdjęcie przedstawiające plażę, a tuż obok meblościankę, to mamy dla tej osoby informację – lata 80-te dwudziestego stulecia już jakiś czas temu minęły! A poważnie – fototapety są fajnym i nowoczesnym komponentem wyposażenia wnętrza. Naturalnie teraz mamy do czynienia z o wiele lepszą jakością niż przed laty – nie ulegają szybkiemu rozdarciu, końce się nie wywijają. Nie mniej istotna jest również jakość zdjęcia i jego piękna kolorystyka. Jak wybrać fototapetę, gdy już wiemy w którym pomieszczeniu będzie?

fototapeta z widokiem gór

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze powinniśmy postanowić, na której ścianie chcemy ją mieć.

Jeśli masz ochotę zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to odnajdziesz je na pewno pod tym odsyłaczem (http://tomiservice.pl/aranzacja-i-projekt-stacji-paliw), gdzie są one niesamowicie dokładnie opisane.

Nie ma przy tym kłopotu, gdy chodzi o wielkość powierzchni, bo zawsze możemy zamówić ją na potrzebny wymiar. A teraz zagadnienie bardziej skomplikowane – co ma przedstawiać? Inspiracje dostępne są oczywiście w internecie i na stronach sprzedawców, np: sprawdź pełną propozycję pod adresem. Architektura, natura, malarstwo, zwierzęta, morze czy jednak góry? Obraz, który ukoi cię po wielu godzinach w pracy, a może zdjęcie wielkiego miasta, dzięki któremu nabierzesz ochoty na wieczorne wyjście? Bardzo na czasie i fajne są zdjęcia – motywatory – z inspirującymi tekstami – to dla tych, którzy nieustannie nie pamiętają, co w ich życiu jest ważne. Fototapeta musi oczywiście harmonizować z resztą naszego wystroju. A może macie chrapkę na większe zmiany? Fototapeta może stanowić dodatkowo inspiracje do zaprojektowania całego pomieszczenia. Obraz może narzucić kolorystykę, jak również styl pozostałych komponentów. Możemy na przykład zdecydować się na zdjęcie paryskiej uliczki, a następnie do tego dokupić zaprojektowane zgodnie z francuskim stylem krzesła i stolik – co powiecie na to, żeby codziennie popijać kawę i czuć się niemalże jak mieszkaniec stolicy Francji?

fototapeta w kwiaty

Autor: demural.co.uk
Źródło: demural.co.uk

Fototapeta z obrazem morza może stanowić inspiracje do urządzenia pokoju w stylu marynistycznym, a ta ze zdjęciem lasu – do zdecydowania się na styl eko, jest też wiele innych możliwości: inspiracje w aranżacji. A gdyby paleta kolorów na obrazie z pięknymi kwiatami została następnie powtórzona na ścianach i tkaninach występujących w pomieszczeniu? Fototapeta może być również świetnym rozwiązaniem w lokalach – w tym przypadku dodatkowo może nam pomóc w budowaniu całego wnętrza. Z rad pragmatycznych – przy naklejaniu fototapety w miejscach publicznych – sklepach, restauracjach, pubach, czy też w kuchni lub łazience poleca się laminowanie wydruku specjalną folią, jaka ochrania go przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgotnością. Mamy nadzieję, iż przekonaliśmy was do zastosowania tego typu rozwiązania w urządzaniu wnętrz.