Fototapety w wystrajaniu wnętrz

Każdy właściciel budynku co parę lat staje przed koniecznością odnowienia wnętrza. Wówczas powinien podjąć decyzję czy zastosować malowanie ścian, tapety, czy fototapety. Pomalowanie ścian to nie jedna opcja na aranżację wnętrz.

Ściany można również upiększać, za pomocą innych tworzyw. Inspiracje do urządzenia wnętrza zapożyczamy często z otoczenia, ale także z natury, czy zainteresowań. -> Czytaj Dalej Najistotniejsze, żeby nasz dom miał nietuzinkowy styl. Za pomocą ścian jest możliwość skonstruować iluzję, że salon jest większy, wyższy, ciekawszy, a konkretne kolory ścian mogą mieć wpływ na nastrój i samopoczucie.

Kolory ścian i ich ozdoby pełnią funkcje ozdobienia pomieszczenia i uformowanie jego kształtu.

Głównymi sposobami dekorowania wnętrza jest malowanie ścian, oraz przeznaczenie tapety, albo fototapety. Formy na ścianach modyfikują proporcje pokoju. Poprzeczne pasy optycznie rozszerzają, a pionowe podnoszą. Drobny rzucik we wnęce uwydatni efekt głębi. Tapeta z kwiatowymi wzorami odnajdzie się także w małym mieszkaniu. Wystarczy potraktować ją jak dzieło malarskie. Tapeta w nieregularne pasy ułożona w dwóch kierunkach rozróżnia ścianę od ścianki biurowe działowe wrocław odłączającej salon od przedpokoju.

Inspiracje do wykorzystania fototapety są różne. Dzięki technikom cyfrowym fototapety nie są już nieco kiczowatymi obrazami. () Fototapety posiadają głębię, co sprawia, że oddziałują podobnie jak malarstwo iluzjonistyczne. Dzięki nim aranżacja wnętrza może przekazać złudzenie obecności jeszcze jednego okna, i to z pięknym pejzażem. Wybór fototapety do aranżacji wnętrza nie jest prosty. Pod uwagę musimy wziąć wielkość pomieszczenia kolor, oraz fakt czy na ścianie z tapetą będą postawione meble.

wizerunek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta znalazła swoje miejsce także w kuchni. Z reguły stosuje się ją nadrukowaną na szkle w przestrzeni pomiędzy blatem, a linią górnych szafek.

Jednorodna płyta szkła jest prosta w utrzymaniu schludności i z sukcesem zastępuje kafelki, jakie dotychczas pojawiały się w tym miejscu. Fototapeta prócz roli pożytecznej, pełni też rolę ozdobną i może wyznaczać strefę jadalnianą w kuchni.