Fototapety w wystroju wnętrz domowych

Dzisiejsze rozwiązania aranżacyjne pozwalają na to, żeby wszystkie domowe pomieszczenia mogły być jak najlepiej urządzone. W stworzeniu oryginalnego wyglądu poszczególnych wnętrz pomaga z pewnością stosowne oświetlenie.

Nowoczesne typy oświetlenia umożliwiają to, że pomieszczenie, w którym zostanie zamontowane będzie albo bardzo jasne, albo przyciemnione, przez co stworzony w nim zostanie wyjątkowy klimat. Poza tym nowe typy oświetlenia pozwalają na to, że na pokój będą padały rozmaite barwy, od typowego żółtego koloru po odcień zielony lub niebieski. Uzupełnieniem dla oświetlenia salonu gościnnego może być kominek (Ceramiczna kratka wentylacyjna na zamówienie) wybudowany pod jedną ze ścian, który pozwala nie tylko na wytworzenie w pokoju dodatkowego ciepła, ale także oświetla część pomieszczenia i może nierzadko przyczyniać się do tego, że nie będzie konieczności włączać podstawowego oświetlenia. Wszystkie te elementy stwarzają inspiracje dla umieszczenia w poszczególnych pomieszczeniach odpowiednich fototapet – (źródło). Mogą to być fototapety odpowiadające kolorom wytwarzanym przez oświetlenie, jak też fototapety o właściwościach odblaskowych i fototapety przedstawiające osoby bawiące się przy ognisku, co będzie wzmagało efekt zapalonego kominka.
Innym elementem domowej aranżacji jest właściwie zagospodarowana podłoga. W kuchni można stosować nowoczesne podłogi epoksydowe, które posiadają najróżniejsze barwy i są niezwykle gładkie. Pod wpływem konkretnego oświetlenia mogą sprawiać wrażenie, jakby pomieszczenie było wyłożone szkłem. W dodatku, taka podłoga (płytki gresowe mrozoodporne) jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy cenią schludne i zadbane pomieszczenia, bowiem z tego typu podłóg można z łatwością usunąć powstałe zabrudzenia.
inspiracje

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W każdej kuchni można również wyłożyć płytki. Da się zauważyć, że nowoczesne płytki potrafią bardzo osobliwie wyglądać i stanowić inspiracje do umieszczania w kuchniach konkretnych fototapet.

W kuchni dobrze będą wyglądać fototapety jednotematyczne – chociażby obrazujące osoby rozmawiające w trakcie rodzinnego spotkania przy smacznym jedzeniu – Demural. Dodatkowe inspiracje dla właściwego dobrania fototapet dostarczają kolory ścian i meble kuchenne ustawiane w odpowiednich miejscach.