Fototapety w wystroju wnętrz

Negatywna popularność fototapety sprzed 30 lat minęła na zawsze. Widoki na cudowne plaże złożone z widocznych pikseli, na marnym papierowym podłożu, zostały zmienione przez wysokiej jakości wydruki wielkoformatowe, które można zastosować też w kuchni i łazience.

Fototapeta ze zdjecia   egzotyczna wyspa

Autor: Pixers
Źródło: Pixers

Ponowne pojawienie się fototapet zapoczątkowało nowy rozdział w dziedzinie aranżacji wnętrz. Grafika wielkoformatowa została niejednokrotną dekoracją w pomieszczeniach mieszkalnych i w aranżacji wnętrz użyteczności publicznej.

Na czym drukowana jest najlepsza fototapeta?

Od rodzaju podkładu, na którym tworzy się wydruk wielkoformatowy jest zależna, jakość, wytrzymałość i możliwość wykorzystania dekoracji w miejscach o najrozmaitszym przeznaczeniu. Materiał papierowy jest najmniej kosztowny, podkład winylowy – szczególnie wytrzymały na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, tekstylny – najbardziej interesujący i najdroższy, zaś podkład z włókna szklanego, ze względu na swoje niepowtarzalne właściwości, może zastąpić okleinę z płytek ceramicznych w kuchni i w łazience.

Fototapeta ze zdjecia   stary samochód

Autor: Pixers
Źródło: Pixers

W jaki sposób dopasować rozmiar fototapety do rozmiaru ściany?

Wybierając rozmiar wydruku dekoracyjnego, należy wiedzieć, że szerokość rolek podkładu, na którym robi się grafikę mieści się w przedziale od 60 do 125 cm.

Fototapety wykonywane na zamówienie

Miłośnicy fotografii mogą przystroić ściany swoimi najbardziej interesującymi pracami. Wystarczy zamówić wydruk ulubionej grafiki w odpowiednim formacie. Zdjęcie fotoporcelana zdjęcie na nagrobek powinno niemniej jednak spełniać kryteria odnośnie rozmiaru i rozdzielczości, które zapewnią najwyższą jakość dekoracji.