Fototapety znów popularne czyli jak znaleźć odpowiedni motyw oraz podkład do swoich wymagań.

Fototapety są jedną z wielu rzeczy, jakie odmieniły ogromnie polepszyły możliwości dekorowania wnętrz naszych domów i mieszkań. Znane są od wielu lat, jednak przez długi czas były one dość drogie ze wględu na sposób ich produkcji. Ostatnie lata przyniosły sporo zmian w tym temacie, głównie z powodu możliwości kupienia stosunkowo tanich, a przy tym bardzo dobrych jakościowo urządzeń do drukowania, przez co takimi usługami zając się mogły nawet niewielkie firmy.

londyn widok

Źródło: pixabay

Jednocześnie się to przyczyniło do znacznej obniżki cen, przez co obecnie fototapety Londyn dostępne będą w zasadzie dla wszystkich. Największym plusem fototapet jest to, że można na nich wydrukować praktycznie wszystko co się chce. Bardzo chętnie kupowane są przykładowo najróżniejsze fotografie zwierząt, krajobrazów czy budynków, lecz dużo ludzi wybiera również klasyczne wzory i motywy, spotykane na klasycznych tapetach, ale dopasowane kolorami do swoich oczekiwań przykładowo: stronę. Nie ma również problemu, aby wydrukować swoje własne zdjęcie, jeżeli będzie miało ono odpowiednią jakość, to wystarczy go jedynie przesłać podczas składania zamówienia. Fototapety do sypialni robi się na dokładnie takich samych podkładach, jak klasyczne tapety. Tanie podkłady wykonane są z odpowiedniego papieru, są one niezwykle chętnie wybierane przez konsumentów lecz mają kilka wad.

fototapeta w sypialni

Źródło: pixabay

Po pierwsze nie są odporne na działanie wilgoci, więc nie należy ich stosować w pomieszczeniach, w których wilgoć a lub co gorsza woda będą się pojawiać. Przedpokój czy salon to dla nich odpowiednie miejsce, ale kuchnia i łazienka baterie łazienkowe łódź już niekoniecznie. Oprócz tego będą wymagać dobrego przygotowania powierzchni przed położeniem, ponieważ widać pod nimi każdą nierówność. Wady takiej nie posiadają podkłady z lateksowe podkłady, posiadające na powierzchni jeszcze jedną warstwę. Przez to dużo lepiej maskują nierówności, a także obraz jest na nich dużo bardziej wyraźny. Najlepszymi podkładami są wykonane z winylu, materiał ten jest bardzo trwały i wytrzymały, więc zrobione z niego tapety bardzo dobrze się będą nadawać w takie miejsca, gdzie jest szansa na uszkodzenie czy zalanie.