Funkcjonalnie zaaranżowana sypialnia – co można w niej umieścić?

Większość właścicieli domków jednorodzinnych stawia na urządzenie oddzielnej sypialni. Jest to naprawdę rozwiązanie niezwykle wygodne, a jednocześnie gwarantujące wielką intymność. Solidnie urządzona sypialnia ma szansę stać się pomieszczeniem, w którym świetnie będziemy odpoczywać i zbierać siły na kolejne ciężkie dni.

sypialnia w jasnych barwach

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Meble sypialniane są bez wątpienia w sypialni najważniejsze. Meble sypialniane to głównie wszystkim łóżko, które powinno być komfortowe. Najlepsze są bez najmniejszych wątpliwości łóżka zaprojektowane z myślą właśnie o pomieszczeniach sypialnych. Nie składa się ich, a ich niemałe rozmiary gwarantują niczym nie zmącony sen. Rozmiar łóżka zawsze musi być dobrany do ilości osób, które mają z niego korzystać oraz ich tuszy. W sytuacji osób nieco grubszych polecane jest kupno łóżka szerszego. W sypialni przydadzą się również niewielkie szafeczki, które umieszcza się przy łóżku. Umieścić można na nich nocna lampkę czy kubek z ulubionym napojem. Idealnie sprawdzają się również w przypadku osób, które kochają przed snem czytać książki. Bez trudu można na nie odłożyć lekturę. W pomieszczeniu sypialnym sprawdzają się także rolety meblowe. Rolety meblowe montować można na szafkach, które nie mają drzwiczek – obejrzyj więcej. Dzięki nim to, co jest na nich ustawione nie jest widoczne przez osoby przypadkowe, które zdecydują się z jakiegoś powodu odwiedzić naszą sypialnię.

aranżacja w japońskim stylu

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
W sypialni naprawdę duże znaczenie mają także użyte kolory. Niektórzy wybierają naprawdę mocne i wyraziste barwy. Jednak większość specjalistów z zakresu urządzania wnętrz sądzi, że rozsądniejszym rozwiązaniem są kolory stonowane, pastelowe. Sypialnia ma nas przecież uspokajać i wyciszać, a wyraziste i mocne barwy działają na ludzki organizm całkowicie odwrotnie – użyteczne źródło. Dobrze jest natomiast zrobić wszystko, aby sypialnia była pomieszczeniem ciepłym i przytulnym. W tym wypadku zaleca się postawienie na grube i mięsiste tkaniny. Chodzi o narzutę, którą przykrywamy łóżko oraz zasłonki i wykładzinę lub dywan. W pomieszczeniu sypialnym bez obaw można postawić na dywan z bardzo długim włosiem. W pomieszczeniu tym nie będzie on bowiem bardzo narażony na powstawanie zabrudzeń. A taki dywan (dywan z owczej skóry) dodaje wiele przytulności i sprawia, że w sypialni gości miła atmosfera.