Garść pomysłów, w jaki sposób umeblować kuchnię w stuletnim domu mieszkalnym usytuowanym na wsi

Aby zamieszkać w stuletnim mieszkaniu, trzeba wpierw ten dom pojąć. Powyższe sformułowanie zabrzmiało w miarę ideologicznie, ale naprawdę łatwo je dopasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej wiekowy dom, tym bardziej skrzypią schody, tym więcej myszy hałasujących nad drewnianym sufitem, a w trakcie wietrznych nocy można usłyszeć dudnienie niedomykającego się okna na strychu.

aranżacja wnętrza

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, zdawałoby się, że nie jest to lokum dla pań o bujnej wyobraźni i starganych nerwach. Bądź co bądź taki dom posiada jednak parę zalet i stanowi wielkie pole do popisu, tym razem dla dam o artystycznej duszy.Przyjrzyjmy z bliska kuchni, którą w tym przypadku nie wypada urządzać w nazbyt nowoczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wykonane z drewna bukowego, a nie z słabej sklejki.

Ta wyczerpująca treść (https://www.pademeble.pl/) będzie Ci odpowiadać, gdyż także traktuje o poruszanym w tym materiale problemie. Co równie ważne, robi to w ciekawy sposób.

Już na pierwszy rzut oka widać, który mebel jest w stanie oddać ducha takiego budynku. Na samym tworzywie jednak poprzestać nie wypada i co więcej, należy zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie zaaranżowane wnętrze.Kuchnia w stylu vintage będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem dla naszego wiekowego domu. Cechą rozpoznawczą staje się w tym przypadku urządzenie wnętrza na dawną modę. W wcale nie chodzi tutaj o umieszczanie w pomieszczeniu kuchennym próchniejących gratów. Wszystkie sprzęty są jak najbardziej prosto z salonu (sklep www), lecz zrobione tak, żeby udawały te sprzed stuleci . Rozpoznawczym odcieniem pozostaje biel, która gustownie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami aranżacji, czyli np. z czarnymi jak smoła moździerzami. Bardzo podobnie może prezentować się salon. Taki pokój vintage także będzie naśladował swoim wyglądem starodawne pomieszczenia. W jednym z rogów można nawet postawić obły kominek, który będzie się idealnie łączył się z innymi elementami wyposażenia, bo przecież biel jest uniwersalnym kolorem.

styl retro

Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage charakteryzuje się też niestandardowymi sprzętami, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI wieku. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens kropka w kropkę podobny do tego, jaki widzieliśmy w szlacheckim dworze albo u naszej prababci. A i pokój vintage gorszy nie będzie. To właśnie w tym pomieszczeniu stoją stylowe szafy i łatwo rozpoznawalne łóżka ze stalowymi oparciami i ustawionymi w pobliżu wielkimi skrzyniami.