Garść sposobów, aby nasze pranie ładnie pachniało przez długi okres czasu

Wszyscy doskonale wiemy, jak używać pralkę, jednak nie w każdym przypadku wiemy, jak trzeba postąpić, żeby nasze ubranie albo nasza pościel pięknie i świeżo pachniała przez długi czas po wyschnięciu.
Naturalnie można użyć różnorodnych kapsułek, płynów czy też proszków, przy czym nie jest to stuprocentowy sposób na otrzymanie zadowalającego efektu.

Jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów jest wysuszenie prania na wolnym powietrzu, jednak istnieje jeszcze parę ciekawych sztuczek. Należałoby więc raz na kilka tygodni ustawić pranie pranie dywanów warszawa na 90 stopni. W tak dużej temperaturze moglibyśmy uprać np. bawełnianą pościel albo ręczniki. Poza tym kupując proszek do prania warto zwracać uwagę na to, czy też ma on jakiekolwiek zapachowe właściwości, gdyż większość takich produktów jest naturalna. Jeszcze innym pomysłem jest dodanie do prania kilku kropel olejku zapachowego albo zatrzymanie prania w chwili, gdy pralka wykonuje program płukania na kilkanaście minut. Sprawi to, że nasze ubranie powinno nasiąknąć wodą, jaka posiada pełen aromatu płyn do płukania.
pranie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym trzeba pamiętać, żeby nasze ubranie powiesić zaraz po zakończeniu pracy pralki. Jeśli pierzemy w nocy albo zwyczajnie o tym zapomnimy, to warto jest ustawić pralkę na płukanie jeszcze raz. To powinno niejako odświeżyć naszą odzież. Ciekawym rozwiązaniem na zastąpienie płynu do płukania jest użycie mieszanki, którą można przygotować na własną rękę za pomocą ok. 40 kropel olejku eterycznego oraz 2 szklanek kuchennej soli.

W taki prosty sposób można by sprawić, że nasze pranie będzie pachniało pięknie oraz przez długi czas po jego wypłukaniu. Poza tym trzeba wieszać ubranie utrzymując właściwe odstępy.