Gdy zamierzamy planować urządzanie wnętrza naszej sypialni, należy rozpocząć w głównej mierze od kolorów

Zapewne nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak w sypialni spędzamy sporo czasu każdego dnia. To właśnie wnętrze zauważamy jako pierwsze co rano i jako ostatnie tuż przed snem. Tutaj właśnie chronimy się, kiedy chcemy trochę odpocząć, zapomnieć chociaż na moment o codziennych obowiązkach i zmęczeniu. To są podstawowe powody, dla jakich tak istotne bywa, aby pomyśleć o właściwym urządzeniu tego pomieszczenia.

sypialnia

Autor: LilyRose97
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze dopasowane kolory w tej sytuacji to podstawa. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnorodnych farb, aż czasami nie wiemy, jak wśród tej różnorodności wybrać najlepszy odcień. Należy bardzo szczegółowo pomyśleć nad tą sprawą, bowiem nie zawsze kolor, który najbardziej nam się podoba, będzie ładnie prezentować się na dużej powierzchni.

Niemało ludzi jest rozczarowanych, gdy dobrana barwa, która na początku bardzo im się podobała, po pomalowaniu całego wnętrza okazuje się zbytnio jasna albo też zbyt ciemna. Powinniśmy zatem bardzo solidnie pomyśleć, zanim zamówimy duże ilości farby i rozpoczniemy malowanie (zobacz malowanie mebli farbą kredową) naszej sypialni.

Alternatywą dla tradycyjnych farb nierzadko okazują się fototapety do sypialni (fototapety z fajnymi wzorami do sypialni), które cieszą się ostatnimi czasy o wiele większym zainteresowaniem.

Sypialnia w stylu glamour

Autor: JEGER
Źródło: JEGER

Motywy znajdujące się na takiej fototapecie mogą być różnorodne. Możemy również zamówić dla siebie oryginalną fototapetę opracowaną z wykorzystaniem własnego zdjęcia! To świetny sposób na przygotowanie własnego, oryginalnego wnętrza, w którym będziemy czuli się komfortowo każdego dnia i każdego wieczora.

Należy wiedzieć, iż kolory w sypialni powinny być dobierane do powierzchni wnętrza. Równocześnie powinny być nieco stonowane, by dobrze nam się w niej odpoczywało i zasypiało. Nazbyt jaskrawe barwy mogą nas rozpraszać i działać nazbyt pobudzająco.

Doskonały odpoczynek zapewniają chociażby kolory pastelowe, które są na dodatek eleganckie. Jeżeli w twojej sypialni jest zdecydowanie za mało światła, warto zainwestować w odcienie ciepłe, np. żółty lub kolor mango. Tego rodzaju kolory doskonale doświetlą nasze wnętrze. Należy także pamiętać, że w sypialniach nie wolno przesadzać z ilością różnych barw – 4 różne odcienie to z pewnością wystarczająca ilość.