Grilluj świetne dania dla siebie a także przyjaciół

Grillowanie może być sztuką. Grillowane dania są smaczne oraz mogą być także soczyste. Wszystko zależy od nas.
Na początku musimy zdecydować się na naczynie albo urządzenie do grillowania.

To może być zwyczajnie grill grill do ogrodu albo płyta do grillowania. Może to być również patelnia grillowa. Trzeba wiedzieć, w jaki sposób jej używać, aby potrawy były wyśmienite. W pierwszej kolejności należy taką patelnię rozgrzać. Patelnia natychmiast będzie sprawowała się doskonale, lecz po mniej więcej trzech miesiącach częstego jej użytkowania patelnia będzie działała jeszcze lepiej. Na takiej patelni można grillować prawie wszystko, począwszy od warzyw, skończywszy na chudym mięsie. Jeśli niedawno zakupiliśmy ową patelnię, musimy wiedzieć, iż nie możemy stosować marynat na bazie miodu, jogurtu bądź syropu klonowego. Nie należy również używać gruboziarnistych przypraw.

tynki

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapomnijmy, aby rozsmarować nieco tłuszczu na żeberkach patelni, nawet jeżeli smażymy tłuste mięsa. Patelnia Grillowa dość długo się nagrzewa, w przeciwieństwie do zwykłych patelni. Procesu rozgrzewania się patelni nie należy przyspieszać, ponieważ na zbyt rozgrzanej patelni dania wyjdą za bardzo suche. Jeżeli zaś patelnia będzie nazbyt zimna, dania będą tłuste, gdyż tłuszcz nie zdąży całkowicie się roztopić. Musimy oczywiście wybrać właściwą patelnię. Patelnia, która ma niskie ząbki całkowicie nie nadaje się dla potraw tłustych. Jeśli chcemy, aby potrawy smakowały znakomicie kupmy patelnię od popularnego producenta.

Tylko wóWCzas można bez obaw zapraszać przyjaciół i sąsiadów na smakowite, wonne, grillowane potrawy. Dzięki patelni nie trzeba posiadać grilla, by radować się świetnymi grillowanymi potrawami w domu.