Idea na nowoczesny pokój – najelpsze aranżacje wnętrz

Stonowane kolory są wiecznie modne. Od pewnego czasu jednak widzę, że dużo częściej znajduję ciekawe pomysły w takich barwach. Szarości w pomieszczeniach są po generalnie na topie! Jak Ci się spodoba pomysł na pokój szaro żółty?

Szare ściany

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Moja przyjaciółka niemal rok temu nabyła mieszkanie w Krakowie. Ma je zaaranżowane w barwach szarości. W salonie jedną ścianę ma ciemniejszą, a pozostałe w kilka tonów jaśniejszym odcieniu. Takie złączenie wygląda wręcz rewelacyjnie – łączy klasykę z nowoczesnością. Stalowoszara ściana jest tym samym galerią zdjęć rodzinnych – pomysł na pokój w kolorach żółtych i szarych.

Ewelina dość szalenie dobrała dodatki do szarej przestrzeni – szare ściany w pokoju. W kolorze żółtym! Powiem szczerze, że niełatwo było mi sobie to wyobrazić.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj 60601-1 wyroby medyczne.

Jednak, jak ujrzałam efekt, byłam bardzo pozytywnie zaskoczona. Moja przyjaciółka przemyślała to, by mieć niewielką garderobę, która rozwiązuje jej problem chowania ubrań i pościeli. W salonie ustawiła komodę z czterema szufladami, w której chowa naczynia. Komoda jest cała w mocnym, żółtym kolorze.

Tylko uchwyty są połyskujące z chromowanej stali. Do tego na komodę dała niewielką oszkloną witrynkę, która, stanowiła część kuchni jej mamy. Zamalowała ją sprayem na kolor identyczny jak komoda. W rogu stoi żółciuteńka szafka TV z niewielkim telewizorem.

Łóżko, będące jednocześnie rozkładaną sofą jest ciemnoszare, leży na nim kilka poduszek w różnych odcieniach seledynu. Stół i krzesła są białe, a na stole jest kilka szarych podstawek i żółta zastawa. Połączenie to naprawdę świetnie wygląda! W oknach wiszą woalowe białe firanki, wraz z mocnymi, żółtymi zasłonami. Zestawienie barw daje wnętrzu nowoczesność i przytulność. Świetnie spędza się tu czas!