Idealna płytka rektyfikowana? Wybierz na płytki Keraben

Na design łazienki wpływ mają oczywiście sprzęty sanitarne, kolor ścian i kafelek. Należy znać się na instalacji kafelek. Najlepiej zatem wezwać na ratunek fachowca, jeśli sami nie jesteśmy dobrzy w tym zakresie.

szyby
Klose

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Sami jednak musimy dokonać wyboru, odnośnie typu płytek.
W trakcie doboru płytek, na przekór przekonaniom, liczy się nie tylko ich kolor i wzory. Istotne jest, aby płytki były dopasowane do siebie wnawzajem pod względem wymiarów. Płytki ceramiczne, które po wypaleniu wydobywa się z pieca, mają podobne choć nie takie same wymiary. Każda płytka jest więc kalibrowana. Kalibracja ma za zadanie ujednolicenie wymiarów. To wszakże często nie wystarcza, szczególnie w wypadku dużych płytek. Tylko płytka rektyfikowana zapewnia nam zgodność pod względem wymiaru między pojedynczymi płytkami z jednej serii. Rektyfikacja to automatyczne zeszlifowanie brzegów płytki. Płytka rektyfikowana Dzięki takiemu rozwiązaniu ma ostre krawędzie, co nadaje bardziej nowoczesny design twojej łazience.

Szukasz podobnych materiałów na opisywany w tym miejscu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej pułapki na myszy z klejem a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Dzięki ujednoliceniu rozmiarów oraz kształtów płytek, mniej widoczne są krawędzie między płytkami, niż w przypadku płytek kalibrowanych. Cena rektyfikowanych płytek jest trochę wyższa, ale dobrze zainwestować w dobry design.

Jeżeli ciekawi nas więc płytka rektyfikowana, godna uwagi jest hiszpańska firma Keraben. Produkuje ona zarówno płytki ścienne, jak również na podłogę. Płytki Keraben odznaczają się innowacyjnym designem. Można wybierać w wielkości, wzorach i kolorach. Keraben jest stosunkowo popularną firmą, więc zarówno nas tronach internetowych, jak i w renomowanych sklepach tradycyjnych znajdziemy płytki Keraben.

Jeśli frustruje nas ogromny asortyment, można zamówić próbki pojedynczych, ciekawiących nas płytek.
Kafelki to ważny element wystroju naszej łazienki. Zadbajmy zatem o to, by były one dobrej jakości.