Interesujące metody zdobienia a ceny i dostępność na rynku

Dziś znanych jest sporo różnych technik, jeżeli chodzi o wykonywanie ozdób i wzornictwa ogólnie.Decoupage, dzięki swoim ogromnym możliwościom i opcjom wpasowywania się w panującą modę, zdobył – jako metoda zdobienia – rzeszę miłośniczek. Technika ta znana jest również pod nazwą technika serwetkowa. Już od dłuższego czasu metoda ta cieszy się na rynku dużą popularnością, natomiast coraz więcej osób stawia na zaopatrzenie się w tutoriale i robienie pięknych, pełnych oryginalności ozdób na własną rękę.

Rozmaite techniki a modny w ostatnim czasie scrapbooking

kartki okolicznościowe

Autor: Eric E Castro
Źródło: http://www.flickr.com

Patrząc na aktualne szanse na stworzenie ozdoby niepowtarzalnej oraz wyjątkowej w swej prostocie, fanki minimalizmu sięgają do rozmaitych źródeł. Niezwykle docenianą ostatnio techniką jest scrapbooking, czyli sztuka sklep plastyczny ręcznego tworzenia i zdobienia albumów zdjęciowych czy różnych pamiątek rodzinnych. Scrapbook oznacza po angielski album, który jest przez pasjonatów dekorowany. Metod na oryginalność jest całe mnóstwo! Dużo z pośród nich możemy znaleść w internecie jak np prace scrapbooking na artillo.pl.

Decoupage znaczy zdobienie przyklejaniem

Sięgając po technikę zdobienia taką jak omawiany już decoupage, której nazwa pochodzi z języka francuskiego i w tłumaczeniu znaczy wycinanie, decydujemy się na szczególnie ciekawą drogę do osiągnięcia określonego celu. Sposób ten opiera się przede wszystkim na przytwierdzaniu na właściwie przygotowaną powierzchnię danego wzoru. Może być on zrobiony z papieru czy serwetki, po czym zostaje przeważnie pokryty niewielką warstwą lakieru. Efekt oszałamiający!

Jak można dzisiaj w krótkim czasie interesująco ozdobić album ze zdjęciami

Biorąc pod uwagę dzisiaj spotykane trendy, scrapbookingwyraźnie się wyróżnia. Dzięki rozbudowanym metodom, jakie daje ta technika, możliwe jest szczególnie zdobienierozmaitych stron albumów ze zdjęciami, dzięki czemu wywierają one wrażenie na wszystkich. Zdobienie jednak nie może w znacznym stopniu przytłaczać swoją estetyką razem z oryginalnością samych fotografii, ponieważ to one powinny zapierać dech w piersiach w pierwszej kolejności!