Jak armatura sanitarna mogłaby pomagać w codziennych czynnościach ludziom będącym w zaawansowanym wieku i posiadającym niepełnosprawność?

lokal, w którym żyjemy powinien zostać w maksymalny sposób dopasowany do naszych potrzeb i naszej przyjemności. Znajdujące się w nim elementy wyposażenia muszą być nie tylko wizualnie dostosowane, ale również efektywne oraz bezpieczne dla użytkownika.
Przykładowo tego typu armatura sanitarna w rzeczywistości oznacza wszystko, co mieści się w toalecie, a co służy nam do zachowania czystości.

Mogą to być zestawy prysznicowe, mydelniczki czy też uchwyty na słuchawki prysznicowe. Pojęcie to jest bardzo szerokie, ponieważ określa powszechnie każdego rodzaju części oprzyrządowania tego pomieszczenia. Przykładowo niezwykle słynnym produktem są aktualnie tak zwane deszczownice, które swoim funkcjonowaniem niezwykle przypominają prysznic, przy czym zamiast ze słuchawki, woda płynie ze specjalnego panelu, w jakim znajduje się duża liczba dziurek.
projektowanie

Autor: Chalon Handmade
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak tego typu armatura sanitarna mogłaby też nieść pomoc ludziom w powszednich działaniach. Niezłym przykładem mogłaby okazać się bateria do prysznica posiadająca termostat, jaka także posiada 2 pokrętła, lecz jeden funkcjonuje do regulacji ciśnienia wypływającej z baterii wody, z kolei drugi do regulacji jej temperatury. Już nie trzeba marnować wody, aby regulować temperaturę. Wystarczy ustawić np. 26-27 st. i cieszyć się beztroskim relaksem. Kolejnym dowodem, gdy armatura sanitarna mogłaby ukazać swe bardziej innowacyjne oblicze jest deska klozetowa z opcją mycia i osuszania miejsc intymnych użytkownika.

Jest to wielkie ułatwienie dla osób starszych czy też z niepełnosprawnością.

Czy prezentowany artykuł Cię zafascynował? W takim wypadku sprawdź odmienny polecany serwis banery reklamowe, który także posiada absorbujące informacje.

W wypadku tego typu ludzi, armatura to również specjalistyczne barierki, które instaluje się blisko muszli sedesowej czy w kabinie prysznicowej.