Jak dobierać dywany do placówek oświatowych? Na co zwrócić uwagę?

Kiedy nadchodzi koniec szkolnego roku, to w wielu placówkach oświatowych robi się mniejsze albo większe remonty. Większe naprawy wykonywane są rzadko, raz na określony czas, bardziej małe zaś dosyć często.

Przedszkole i zabawa

Autor: Sztuka Dwadziesciaczteryh
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba jak najbardziej wymienić część mebli czy ozdób, w tym dywanów.
Przed zakupem powinniśmy zastanowić się nad jego odpowiednim rozmiarem. W tym celu musimy wziąć pod uwagę wielkość sali, w jakiej dywan będzie rozłożony. Sale przedszkolne możemy właściwie podzielić na trzy grupy, jakie determinują nadające się rozmiary. Do małych sal najbardziej odpowiednie są dywany do przedszkola jakie maja rozmiar 2 na 3 metry. Jeśli chcemy ułożyć dywan od ściany do ściany, to bardziej korzystnie wybrać wykładzinę dywanową, jaką zamontujemy na stałe do podłogi.
Dywan natomiast najkorzystniej wybrać w taki sposób, żeby jego wzór był dostrzegalny i niekoniecznie przysłonięty przez mebel. W większych salach są jak najbardziej większe możliwości, możemy więc wybrać kilka wariantów. Jednym z nich jest dobór dywanu dużego lub nawet bardzo dużego. W tej sytuacji oscyluje on w granicach 2 na 4 metry, a nawet 4 na 5 metrów. Taka wielkość jest bardzo często odpowiednia i jeden dywan (dywan ze skóry owczej) wystarcza. Najbardziej ciężkim do zagospodarowania terenem są wąskie, lecz długie sale. W takiej sytuacji wybiera się najczęściej dywany przedłużane, jakie tworzą wrażenie większego chodnika dywanowego.
Dobrym przykładem jest rozmiar 2,4 na 4 metry.

Jak najbardziej w tym wypadku jesteśmy w stanie pomyśleć o dodaniu stref przy pomocy małych dywanów, które będą odpowiadać kolorystyce lub wzorem do najważniejszego dywanu w sali. Pamiętajmy, że dywan do szkoły czy przedszkola zawsze najlepiej wybierać tylko w specjalistycznych sklepach, jakie świadczą swoje usługi sprecyzowanej grupie docelowej, jednostkom oświatowo -wychowaWCzym- -> sprawdź.