Jak dobierać fototapetę do mieszkania? O czym należy pamiętać? Jakie są najbardziej istotne wytyczne?

mieszkanie
Fototapety, jakie jeszcze nie tak dawno kojarzyły się z czasami PRL-u, w dzisiejszych czasach znów stają popularne. Nie kojarzą się już z kiczem, są coraz częściej wybierane, zwłaszcza, iż pasują do każdego pomieszczenia w domu.

Minimalistyczny wystrój wnętrz
Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
O ich estetyczne walory ciągle jednakże spierają się projektanci. Niektórzy z nich podchodzą do nich jak do standardowego elementu dekoracyjnego, inni twierdzą, że to po prostu zwykły kicz oraz tandeta. Fototapety są w stanie nadać wnętrzu oryginalnego charakteru, trzeba mieć jednak odwagę oraz wyczucie smaku, żeby najlepiej zaaranżować wnętrze, w jakim mamy w planach skorzystać z tego typu dekoracji. Dobrze wiedzieć, iż dzięki fototapecie można całkowicie odmienić wnętrze, lecz można również popełnić aranżacyjny błąd.

Fototapeta rzeczywiście musi pasować do wnętrza, przykładowo więc fototapeta okno z widokiem będzie rewelacyjna do salonu lub sypialni, a gorzej będzie się prezentować w kuchni. Tapety mają wiele zalet, z pewnością dodają przestrzeni, więc są idealne do miejsc dość wąskich. Wiadomym jest jednak, że niezbędny jest dopasowany wzór, w jakich taka przestrzeń jest uchwycona – . Fototapety kreują bardzo ciekawy klimat, to sprawia, że podkreślają charakter wnętrza oraz nadają mu absolutnie genialny charakter. Fototapety potrafią zastąpić różne inne dekoracje. To centralny i wysuwający się na pierwszy plan dekor. Sama jednak musi być dobrana z umiarem i ze smakiem. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, przede wszystkim niezbędne jest wybranie tapety do właściwego pomieszczenia, tak więc dla pokoju dorastającego dziecka pasować będzie fototapeta motoryzacja, a w pokoju pasjonata podróży idealne będą jakieś wspaniałe widoki.

fototapeta
Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zastanawiamy się nad tym, w jakim miejscu umieścić fototapetę, najkorzystniej rozpatrzyć, jaki powinien on mieć charakter i jak prezentuje się jej miejsce w pomieszczeniu. Fototapeta najbardziej się wyróżnia, lecz może spełnić rolę tła, może być tak więc najbardziej zwyczajnym dekorem – . Ażeby tego rodzaju tapeta nie została odebrana jako kicz, najlepiej we wstępnym projekcie określić jej funkcję, a w dalszej kolejności do tej koncepcji dopasować całość aranżacji.