Jak dobrać odpowiednie oświetlenie do wszelkich pomieszczeń w mieszkaniu?

Optymalny dobór światła pozytywnie wpływa na wygodę przebywania w pomieszczeniu oraz stanowi doskonałe dopełnienie dekoracji wnętrza.

oświetlenie

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Za pomocą blasku płynącego z lamp można stworzyć idealny nastrój. Zwłaszcza jest to ważne, gdy chodzi o oświetlenie nocne. To oświetlenie nie może być nadto intensywne i męczące. Dobrze jest zakupić lampki nocne do ustawienia po obu bokach łoża. Zawsze są praktyczne i tworzą ciekawy element dekoracji pokoju. Obecnie bardzo popularne stały się lampy włoskie. Lampy te mają interesujące fasony oraz używają niewiele energii. Zaleca się dobierać żarówki o żółtej barwie. W sypialni winien panować przytulny i miły nastrój. Nowoczesne oświetlenie kuchni polega na umieszczaniu w pomieszczeniu paru źródeł światła. Wyposażając kuchnię warto zatroszczyć się o oświetlenie blatu roboczego. Zazwyczaj używa się w tym celu taśmy LED bądź lampy halogenowe. Pozwalają one miejscowo rozjaśnić roboczy blat nie kolidując ze blaskiem z pozostałych lamp. Nowoczesne oświetlenie kuchni polega także na podświetleniu stolika. Wiszące lampy mają jasne światło bez efektu oślepienia. Stanowią także dobre źródło światła ogólnego. Warto w tym celu nabyć lampy z kloszem nieprzepuszczającym światło, zamkniętym od góry oraz zwróconym ku podłodze. Światło winno oświetlać całą przestrzeń stołu, aby zaakcentować jego ozdoby. W salonie ważny jest efekt równomiernego naświetlenia. Żyrandol wiszący jest w nim zazwyczaj wyłącznym źródłem oświetlenia. Przy kupnie lampy należy zdecydować, czy ma być ona jednopunktowa, czy ma się składać z kilku źródeł światła.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Zobacz też podobne źródła (https://homeplaner.pl/) na ten omawiany wątek, które z pewnością są równie wciągające.

Żyrandole jednopunktowe zazwyczaj montowane są w małych pokojach, a lampy wielopunktowe znakomicie nadaje się do dużego pokoju dziennego. Stanowi atrakcyjny element wystroju i pozwala na ustawianie intensywności oświetlenia. Lampy włoskie ze względu na swoje oryginalne formy zazwyczaj zawieszane są w głównych punktach, głównie w salonach ().

lampka nocna

Autor: Ryan Hyde
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku łazienki warto pomyśleć o kilku źródłach oświetlenia. Najistotniejsze są lustra. Warto zamontować przy nich ścienne kinkiety, które w przydatny sposób oświetlą oblicze oraz figurę domownika. Winna być tu też możliwość przełączenia się na oświetlenie nocne, bo tylko ono nie będzie oślepiać po zmroku.