Jak dobrać oświetlenie w pokoju dla dzieci, tak żeby było ono odpowiednie do pracy i wypoczynku.

Odpowiednie wyposażenie pokoju dziecięcego jest niezwykle istotne dla zdrowia mieszkających w nim dzieciaków. Po pierwsze będzie to dotyczyło łóżka do spania, które powinno mieć odpowiednią twardość ze względu na plecy, a także biurka. Biurko jest o tyle ważne, że dziecko może przy nim czasem spędzać wiele godzin, i jeżeli nie zostaną zapewnione właściwe warunki pracy, to może się to skończyć krzywymi plecami albo problemami ze wzrokiem. Żeby wyeliminować pierwsze zagrożenie wystarczy kupić dobre obrotowe krzesło, z regulacją wysokości i pilnować żeby siedziało na nim prosto.

Lampa

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast chodzi o kolejną rzecz, to należy zadbać o odpowiednie oświetlenie dla dzieci w pomieszczeniu, czyli i na samym biurku, i w całym pokoju. Tutaj sporo dorosłych robi duży błąd, ograniczając się jedynie do górnego światła. Montują oni różnego rodzaju kinkiety dla dzieci albo zwykłe lampki i im się wydaje, że sprawa jest załatwiona.

A tymczasem wcale tak nie jest, bo dziecko do bezpiecznego pracowania będzie jeszcze potrzebować lampki na biurku. Lampa w miejscu, w którym się pracuje to niezwykle istotny element wyposażenia dziecięcego pokoju.

Naprawdę pasjonuje Cię rozpatrywana tematyka? Jeśli tak, to oprócz tego zweryfikuj treść (https://radochygospochy.pl/zastawa-stolowa/szklo/szklanki), którą znajdziesz w podobnym serwisie!

Światło u góry, jeżeli nawet miałoby odpowiednią moc, nie wystarczy do tego, aby w dobrych warunkach odrabiać lekcje czy czytać książkę.

Zwyczajnie dziecko w czasie siedzenia najczęściej zasłania swoją sylwetką światło które pada z górnej lampy, a jeżeli nawet tak nie jest, to ma ono niewłaściwy kąt. Lampa biurkowa ustawiona być powinna tak, aby podczas pisania dziecko nie zasłaniało sobie miejsca, w którym będzie pisało. Przy praworęcznych osobach trzeba ją postawić właśnie z prawej strony, i skierować strumień światła w lewo.

Zwykłe biurkowe lampki nie muszą mieć żarówek o dużej mocy, całkowicie 40 wat wystarczy do tego, aby dobrze oświetlić miejsce pracy. Niezwykle popularne są ostatnio żarówki LED, cechujące się nie tylko ładnym światłem, ale także dużo mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną, dzięki czemu są zwyczajnie dużo bardziej oszczędne.