Jak dobrze wyposażyć mieszkanie w kawalerce?

Mieszkanie w kawalerce to trudne wnętrze do zaaranżowania. Przyczyną jest przede wszystkim niewielki metraż. Małe wnętrza zawsze są trudniejsze. Z jednej strony osoba aranżująca wnętrze powinien postawić na dużą funkcjonalność, a jednocześnie postarać się o względy estetyczne. Gdy brakuje przestrzeni niełatwo zmieścić interesujące dekoracje czy dobrze komponujące się szafki i stoły, które nie pozbawią kawalerki funkcjonalności.

designerskie wnętrze

Autor: Cajsa Lilliehook
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wobec tego poradzić sobie z kawalerką? Przede wszystkim warto postawić na meble, które mają różne boczne szafki i szuflady.

Kiedy dowiadujesz się o posiadającej intrygującą Ciebie treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info (https://lipinscy.pl/projekty-domow-dla-dewelopera/) w kontekście źródeł, z których pobiera ona informacje.

Jeśli każda szafa albo stolik będą posiadały boczny schowek, bez problemu schowasz wszystkie potrzebne rzeczy. W sklepach dostaniesz wiele tego rodzaju mebli. Są one wygodne w użytkowaniu, a dają dużo rozleglejsze możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Jeśli dobierzesz praktyczne meble możliwe będzie również zmniejszenie liczby obiektów w kawalerce (aranżacja małego mieszkania). W kawalerce będzie bardzo klaustrofobicznie jeżeli postawisz na zbyt dużo elementów. Straci na tym tak użyteczność, jak i estetyka. Pomieszczenie nie powinno być za bardzo zarzucone. Wówczas będzie zawsze wyglądać, jak bałagan. To samo można powiedzieć o dekoracjach. Nie stawiaj na zbyt dużą liczbę dekoracji. Raczej postaw na kilka najlepszych ozdób.

Salon, meble włoskiej marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Warto je co jakiś czas zmienić, kiedy zaczną Cię nudzić. Ważne, by nie stawiać wszystkich naraz, gdyż kawalerka będzie wyglądać ciasno. A co z barwami? Tutaj oczywiście najlepszym wyjściem okażą się jasne barwy, które wizualnie rozszerzają przestrzeń. Nie zapomnij o tym, by dobrać maksymalnie trzy barwy. Zbyt duża ilość barw także optycznie skurczy Twoje lokum.