Jak dobrze zaaranżować łazienkę

Przy remontowaniu czy urządzaniu łazienki stajemy przed szeregiem decyzji. Zwykle, przy mieszkaniach w bloku mamy raczej mały wpływ na to, gdzie w łazience będzie prysznic albo wanna, umywalka i toaleta, jednak niewielkie przesunięcia są możliwe. Kiedy już wszelkie rury i odpływy znajdą się we właściwych miejscach, przyjdzie czas na wybór płytek.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK
Planowanie zakupów
Możemy dostać zawrotu głowy. Jeżeli mamy na oku jakiś projekt jest łatwiej, bo szukamy konkretnych płytek, albo przynajmniej w jakimś konkretnym odcieniu. Kolejna decyzja to armatura wanny łódź sanitarna. Na pierwszy rzut oka to prosty wybór, potrzebujemy przecież w zasadzie tylko trzech rzeczy – sedesu, umywalki i wanny albo kabiny prysznicowej. Dzisiaj jednak wybór jest tak ogromny, że możemy spacerować po sklepie parę godzin i nadal nie podjąć decyzji.

wyposażenie łazienki, lazienkaplus

Różne odcienie, kształty – może bardziej szare, może białe, bardziej prostokątne albo okrągłe? W sedesie spłuczka podtynkowa, z ceramiki albo może jeszcze inna? Podobnie jeśli chodzi o umywalki – zdecydować się na stojącą, wiszącą, czy może montowaną na blacie? Jak duża wanna zmieści się w łazience? Czy zdecydować się na standardową, czy może trójkątną? Tak samo kabina prysznicowa – asymetryczna czy może klasyczna, z rozsuwanymi czy otwieranymi drzwiczkami. Można zwariować.

Znaj swoje upodobania
By uniknąć miotania się po sklepie między jedną a drugą umywalką, dobrze jest wcześniej przejrzeć magazyny o urządzaniu wnętrz, znaleźć kilka pomysłów w internecie, żeby wiedzieć już przy drzwiach do sklepu czego orientacyjnie szukamy. O wiele prościej jest robić zakupy, jeśli jesteśmy pewni, że preferujemy umywalki prostokątne i nablatowe od innych, że prysznic powinien być ze szkła z otwieranymi drzwiami, a nie z tworzywa z przesuwnymi. Szukaj tutaj:

Aranżowanie łazienki nie musi generować stresu, może być bardzo przyjemne. Jeśli tylko z wyprzedzeniem wyszukamy projekt, który wpasowuje się w nasze gusta, gdy wiemy do czego dążymy i jaki efekt chcemy osiągnąć, to kupowanie materiałów stanie się przyjemnością a nie męką. A w rezultacie otrzymamy piękne pomieszczenie, gdzie będziemy się relaksować.