Jak ekonomicznie wyekwipować łazienkę

Współczesne trendy ułatwiają urządzenie umywalni za nieduże pieniądze. Podpowiemy, co położyć na ściany i posadzkę, aby oszczędzić pieniądze.

taras

Autor: Boehler
Źródło: Boehler
Ekonomicznemu wykorzystaniu materiałów sprzyja także podział łazienki na strefy: suchą i mokrą. Popularne stały się aranżacje, w których stosuje się zazwyczaj drogie płytki ceramiczne tylko na fragmentach ścian lub do niecałej wysokości. Pozostałe nawierzchnie maluje się czy też wykańcza drugim, mniej kosztownym materiałem. Przedstawiamy pomysły, w jaki sposób zaaranżować łazienkę bez zbytnich kosztów i dobrze. Również moda na prostotę oraz minimalizm powoduje, iż coraz nagminniej na ścianach w toalecie goszczą dekoracyjne tynki (zobacz tynki ozdobne wewnętrzne) czy beton. Jest to sposób dla wszystkich, jacy zastanawiają się w jaki sposób bez zbytnich kosztów wyekwipować łazienkę. W sklepach dostępne są też niedrogie meble łazienkowe.
Zastanawiając się, w jaki sposób niedrogo urządzić toaletę, pamiętajmy, że tańszy sposób na efektowne ściany w łazience to również zastosowanie tapet. Chociaż bywają kosztowne, zdołamy je przyklejać samodzielnie, zmniejsza się więc koszt ich ułożenia. Pamiętajmy tylko, ażeby sięgnąć po tapety właściwe do pomieszczeń wilgotnych. Najlepiej do łazienki sprawdzą się tapety winylowe. Posiadają wierzchnią warstwę grubszą a także gąbczastą. Kolejny raz popularność zdobywają fototapety, jakie również możemy zastosować do zaaranżowania łazienki. Fototapety do łazienek są na dodatek laminowane, co chroni je przed wilgotnością i ścieraniem. Taka tapeta lepiej aniżeli farba zakryje nierówności ścian. Użycie tego rodzaju okładzin opłaca się również przy remoncie – tapet nie trzeba skuwać.

Obecnie na ścianach wykorzystuje się również materiały przeznaczone przykładowo na podłogi. W roli okładziny ściennej sprawdzi się na przykład wykładzina PCW można ją przykleić do ścian.