Jak kobieta może trochę unowocześnić wygląd salonu, szczególnie kiedy mieszka w wiekowym budownictwie

Mieszkanie w wiekowym domu zdaje się posiadać tyle samo zalet, co wad. Okrągłe wnęki okienne lub półokrągłe łuki zamiast drzwi dają pole do popisu tym bardziej twórczym umysłom. Niektóre gospodynie wcale nie chcą mieszkać w takich niewspółczesnych wnętrzach. Jeśli jednak nie ma innego wyjścia (np. wynajem mieszkania w mieście nie wchodzi w grę), to należy tak zaprojektować wnętrze, aby nawiązywało swoją prezencją do nowoczesnych, a zarazem luksusowych mieszkań. Na takie zadania wcale nie będą konieczne spore kwoty pieniędzy. Nawet niewielkie zmiany, wprowadzone dzięki odłożonym 200 zł, są w stanie zaskoczyć niejednego niedowiarka.

zasłony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Najbardziej reprezentatywnym pokojem w domu pozostaje salon. To właśnie tutaj przyjmujemy gości, a i nierzadko spędzamy długie jesienne wieczory. Z tej też przyczyny zasłony do salonu muszą być nieprzezroczyste, aby ludzie spacerujący drogą nie kierowali ciekawskich wejrzeń w kierunku okien. A co zrobić, żeby nasz salon wydawał się bardziej nowoczesnym pomieszczeniem? Jednym z tych najmniej skomplikowanych rozwiązań mogą stać się powieszone w oknach firanki makarony, które swoim oryginalnym wyglądem sprawią, że wnętrze będzie prezentowało się całkiem odmiennie. A do takich firan fantastycznie pasują takie zasłony ( zobacz na karnisz elektryczny) do salonu, które eksponują kolor ścian.

Zasłony trzeba również właściwie dobrać do gabarytów okna. W wiekowych mieszkaniach zazwyczaj mamy niewielkie otwory okienne, a na ich poszerzenie decydują się nieliczni – ściany bywają grube, a większe okna w jakikolwiek sposób nie podkreślą zabytkowego wyglądu budynku. Trzeba więc radzić sobie inaczej i w takiej sytuacji zakupić krótkie firanki makarony w kolorze zawsze modnej bieli, a z nimi doskonale będą łączyć się krótkie zasłony w niebanalne kwiatowe aplikacje. A dodatkowo powieszenie zasłon oraz firan sięgających nieco poza parapet przynosi nieoczekiwane korzyści. Pod oknami najczęściej montowane są grzejniki, a jeśli nie zakryjemy ich żadnymi tkaninami, to w pomieszczeniu powinno być zimą o wiele cieplej.

Firany sznurkowe, podobnie zresztą jak i te zawieszane w pozostałych częściach mieszkania, są najczęściej uszyte z tworzyw sztucznych. Niegdyś niezwykle modne pozostawały firany, które na całej szerokości miały wyhaftowane najróżniejszej szerokości pasy kwiatów. Dzisiaj, aby trochę unowocześnić wnętrze, wystarczy kupić modele, które prezentują się zgoła w zupełnie inny sposób. Możemy się zatem pokusić o firany z delikatnymi motywami rozrzuconymi po całości. A jeżeli dodatkowo przy produkcji została użyta srebrna nitka, to nasze okno w upalne dni będzie mienić się jak łąka zakryta zmrożonym śniegiem.