Jak kupić właściwe biurko? Trochę pewnych propozycji

Rozpoczęcie roku szkolnego to dla wielu rodziców spore wydatki. We wrześniu czeka ich nie tylko kupienie szkolnej wyprawki, ale najczęściej również zakupienie biurka. Jakie musi być odpowiednio dobrane biurko dla ucznia?

Biurko dla ucznia powinno być

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

oczywiście komfortowe, jego rozmiary muszą być dostosowane do oczekiwań dziecka. Bardzo istotnajest jego szerokość oraz długość.

Gdy będziesz potrzebować innych tego typu informacji na wątek omawiany w powyższym tekście, to wejdź tu drukowanie etykiet – z pewnością te materiały również Cię zaintrygują.

Niezwykle komfortowo pracuje się przy biurku, którego tak naprawdę najmniejsza szerokość wynosi osiemdziesiąt centymetrów, a długość sto dwadzieścia centymetrów. Czasem mimo poszczególnych usilnych starań nieprawdopodobnie ciężko jest zakupić biurko, które będzie mogło zmieścić się bez żadnego problemu w pokoju o małym wymiarze. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest odszukanie biurka na wymiar. Zobacz: biurka na wymiar. Oferowane biurka na wymiar z pewnością będą droższe od tych jakie są oferowane w tradycyjnej ofercie sklepów. Czasami jednak od ceny znacznie ważniejsza jest wygoda i funkcjonalność. Dokonując zakupu dopasowanego biurka niezwykle często będziemy mogli zapominać, że równie ważne, jak jego ergonomiczny kształt jest miejsce, w którym je postawimy.Pamiętajmy, że nie możemy pracować jedynie przy sztucznym świetle. Biurko powinno więc zostać umieszczone przy oknie. Dobrze stawiając biurko musimy uwzględnić, czy nasze dziecko jest prawo-, czy też leworęczne.

biurko do pracy

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku dzieci piszących lewą ręką, prawy bok biurka powinien znajdować się przy oknie. W przypadku dzieci praworęcznych ustawiamy biurko odwrotnie. Biurka nie możemypostawić w taki sposób, że siedzące przy nim dziecka zasłaniało sobie naturalne światło. W każdym przypadku więc stawiamy je bokiem lub przodem w kierunku okna. Wymienione uprzednio wymiary biurka są idealne raczej dla starszych uczniów. Dla ucznia pierwszej klasy tego rodzaju biurko jest zdecydowanie za duże. Jeżeli więc poszukujemy biurka dla ucznia chodzącego do pierwszej klasy, należy szukać modeli o połowę węższych i krótszych. Z biurka o ogromnych wymiarach maluchowi będzie po prostu źle korzystać. Równie ważna jest wysokość biurka. Nie może być ono za niskie, bo pracując przy takim biurku maluch nabawi się wad kręgosłupa. Nieprawdopodobnie dobrze sprawdzają się biurka o regulowanych nóżkach i blacie.