Jak ładnie a zarazem funkcjonalnie wyposażyć kuchnię i łazienkę

Urządzając cztery kąty najczęściej kierujemy uwagę na dwie kwestie. Pierwszą jest estetyka. Wygląd naszego domku zależy rzecz jasna od naszych upodobań. Warto wspomóc się radami profesjonalistów, jednak rozpatrywać je tylko jako sugestie. Rygorystyczne trzymanie się standardu spowoduje, że będziemy mieli pomieszczenia identyczne jak sąsiedzi, a wszak nie o to chodzi.

więcej szczegółów

Autor: Schock
Źródło: Schock
Własny kierunek możemy osiągnąć na przykład przez dołożenie osobistych akcentów, takich jak własnoręcznie namalowany obrazek czy inny mały bibelocik. Z całą pewnością będzie to oryginalny sposób na własne mieszkanie. Niewątpliwie – poza designem – wnętrza powinny być także funkcjonalne byśmy swobodnie mogli się w nich poruszać.

Nie jest łatwo sprawnie funkcjonować w estetycznym, jednak źle zaplanowanym domu. Jak wiemy jednym z ważnych wnętrz jest kuchnia – to w tym miejscu najczęściej skupia się życie rodzinne. Nie darmo mówiło się kiedyś, że jest ona sercem domostwa, dlatego urządzaniu kuchni musimy poświecić trochę więcej uwagi.

Współczesna kuchnia jest pomieszczeniem, w którym znajdziemy dużą ilość urządzeń; począwszy od zmywarki, przez kuchenki gazowe i dalsze drobniejsze sprzęty jak roboty kuchenne, rozdrabniacze. Wszystkie te sprzęty należy jakoś poukładać w sensowny sposób. Czasem niezbędne urządzenia mogą być równocześnie ozdobą kuchni. Starczy odpowiednio dobrać baterie kuchenne do centrum domu. Niewątpliwie w przypadku gdy dobieramy baterie kuchenne najistotniejsza jest ich funkcjonalność, jednak nikt przecież nie powiedział, że coś praktycznego nie może jednocześnie być zdobieniem.

Wymarzona łazienka

Źródło: glenfield-bathrooms.co.uk
Podobna symbioza miedzy estetyką a ergonomią może występować w innym jeszcze pomieszczeniu – w łazience. Tutaj jeszcze bardziej aniżeli w pomieszczeniu kuchennym ważna jest funkcjonalność. Ze względu na – częstokroć – niewielką przestrzeń, aranżacja łazienki (wanny z hydromasażem) musi być należycie przemyślana. Fajne rozwiązania można odnaleźć na stronach jednej ze znanych i docenianych firm. Niemiecka firma Aquaform proponuje kabiny prysznicowe przystosowane do najbardziej niecodziennych wymagań użytkowników (czytaj więcej). Przy tym charakteryzuje je solidność i estetyka wykonania, a również – jak to w wyrobach niemieckich – funkcjonalność (nabywca ma przede wszystkim w sposób komfortowy korzystać z nabytego artykułu).