Jak najlepiej ozdobić sobie sypialnię

Każdego dnia, gdy za oknami się ściemnia, wielu z nas kładzie się do spania. Co najważniejsze, wielu z nas zaczyna przykładać wagę do tego, jak się śpi oraz na czym śpi. Dziś w sprzedaży dostępne są przeróżne łóżka, a także różne materace. W zależności od naszych zachcianek, można zakupić sobie twardszy, bądź bardziej miękki materac. Z roku na rok, przybywa miłośników spania na materacach ortopedycznych, a to oznacza, że ludzie bardziej dbają o swoje plecy, czy o swoje zdrowie. Co najistotniejsze, obecnie materac można położyć właściwie w każdej ramie, jaką stanowi łóżko.

duża sypialnia

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wygląda idealna sypialnia? I tu jest wiele pomysłów, ilu ludzi chcących urządzić sobie sypialnię (Wyposażenie mieszkania – Meble Bogart). Niektórzy nie wyobrażają sobie takiej sypialni bez szafy z przesuwnymi drzwiami, czy wersalki. Nie istotne, czy w domu mieszka jedna osoba, czy dwie, czy więcej, wersalka zawsze jest przydatna. Co ciekawe, ludzie,mieszkający sami, bardzo często poszukują drugiej połówki, która zamieszka z nimi. Oprócz wersalki, czy generalnie łóżek, w sypialni powinny znajdować się także Szafki nocne. Jak wygląda, czy jak powinna wyglądać idealna szafka nocna?

Sypialnia na poddaszu, kolekcja tkanin Avinion

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Przede wszystkim powinna stanowić spójność z resztą wyposażenia naszej sypialni. Czyli, jeśli sypialnia (łóżko kontynentalne) urządzona jest na brązowo, szafka nocna także powinna być w brązie. Jeśli w zieleniach, to w kolorze zielonym. Co najbardziej istotne, szafka nocna powinna też być bardzo solidna i funkcjonalna (zobacz tu). Co się rozumie pod pojęciem funkcjonalności? Przede wszystkim odpowiednią ilość pożytecznych schowków, w których można schować przydatne przedmioty. Na szafce nocnej bardzo często znajduje się nocna lampka, która w nocy jest zbawienna, jeśli musimy wyjść przykładowo do toalety, czy do kuchni, by się napić.

Dzisiejsze wersalki prezentują się odmiennie, niż te które dumnie stały w naszych sypialniach lata temu. Obecne wersalki budowane są właściwie ze wszystkiego, co możliwe. Najpopularniejsze jest drewno, a oprócz tego metal. Kute łóżka bardzo się podobają miłośnikom klasycznych wnętrz, a łóżka z drewnianymi ramami pasują do każdego wnętrza, ponieważ te ramy wykonywane w rożnych stylach. Dla miłośników ekstrawagancji, firmy produkujące łóżka oferują także wersalkę z plastikową ramą, czy nawet… z betonu. Jak widać, dziś wyobraźnia kreatorów mebli nie zna granic.
Posted in Bez kategorii