Jak niebanalnie udekorować ściany w mieszkaniu?

Ozdoby na ścianach to nie tylko piękne obrazy lub tapety ścienne. Znacznie częściej na naszych ścianach pojawiają się finezyjne fototapety, niejednokrotnie przestawiające osobiste fotografie, śmieszne naklejki lub eleganckie płytki ceramiczne. Z pewnością oryginalnym i modnym pomysłem bywają także obrazy drukowane na płótnie.

http://demur.pl/obrazy/do-sypialni

Autor: http://demur.pl/
Źródło: http://demur.pl/
Wszelkiego typu dekoracje ścienne to świetny pomysł na unikatowe udekorowanie przestrzenie mieszkalnej. Należy jednak pamiętać, że mają być one uzupełnieniem mebli oraz urządzeń znajdujących się w danym pomieszczeniu. Jeżeli zatem chcemy wybrać na przykład obrazy drukowane na płótnie powinniśmy pamiętać o tym, aby odpowiednio współgrały one z pozostałymi elementami wnętrza.

Wciąż jednak bardzo popularną ozdobę ścienną stanowią rozmaitego typutapety. W tej sytuacji wybór różnorakich motywów mamy ogromny: od klasycznych, poprzez ekstrawaganckie połyskujące srebrem lub złotem. Znacznie większym zainteresowaniem cieszą się również fototapety, które umożliwiają wykreowanie indywidualnego i niebanalnego wnętrza. Niezwykle modną dekoracją ścienną okazuje się także tapicerka. Początkowo to rozwiązanie było stosowane w sypialniach, jednakże współcześnie o wiele częściej można ją spotkać w jadalniach czy przedpokojach. Miękka i przytulna tapicerka we wnętrzach wygląda bardzo dość przytulnie,sprawdź propozycje na stronie demur.pl/obrazy.

Zdecydowanie częściej również dekoracje na ścianie dają nam okazję do rozmaitych wnętrzarskich eksperymentów. Jako przykład możemy wziąć chociażby fornir, który do niedawna przynależał do konkretnych pomieszczeń, czyli w głównym stopniu salonów i sypialni. Obecnie, dzięki znacznie lepszym, nowoczesnym zabezpieczeniom, może być wykorzystywany również w łazienkach czy kuchniach. To samo dotyczy tapet, które również współcześnie są znacznie bardziej odporne np. na wilgoć. Natomiast kamień (black supreme) lub płytki ceramiczne, które jeszcze jakiś czas temu były przeznaczone w głównej mierze do kuchni i łazienek, współcześnie są ochoczo stosowane w salonach, a nawet sypialniach.

W przypadku dekoracji ściennych, takich jak obrazy, możemy pozwolić sobie na nieco fantazji. Szczególnie jeżeli zależy nam na naprawdę unikatowych i niepowtarzalnych dekoracjach. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnorakich produktów, które umożliwią nam różnego rodzaju eksperymenty.