Jak ozdobić dom na wiosnę

Pokój
Wiosenny czas już blisko, zaś tych, którzy to nie mogą doczekać się jej przybycia, zachęcamy do subtelnej odmiany pomieszczeń. Po każdej zimie z utęsknieniem czekamy na ciepłe promienie słoneczne i z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych symptomów wiosny.

Babie lato w salonie
Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Tymczasem zanim to nastanie, czeka nas jeszcze kapryśny okres przedwiośnia, kiedy to na przemian – jest raz cieplej, a raz zimno. Zanim wiosna zakwitnie za oknami, możemy własnoręcznie zatroszczyć się o adekwatny wystrój i zaprosić ją do naszych pomieszczeń troszkę wcześniej. Motywami przeważającymi ozdób na wiosnę mogą być: kwiaty, liście, motyle, oraz odcienie: zielony, żółty a także odcienie wiosennych kwiatów. Jednym ze sposobów na ożywienie wnętrz może być rozstawienie w mieszkaniu kolorowych szkieł dekoracyjnych np. .

Wieczorny nastrój pomogą rozświetlić wieńce kolorowych lampek.

Ten odsyłacz do www przedstawi Ci fascynujące informacje na opisywany temat, które będą bardzo wciągające i starannie opiszą ten wątek.

Na posadzce z kolei można rozłożyć trójwymiarowy zielony kobierzec, przypominający świeżą, wiosenną trawkę, zaś w pokoju dziecinnym mniejsze chodniki w formie motylków bądź kwiatów. Aranżację tkaninami rewelacyjnie uzupełnią kolorowe poduchy, zasłony ewentualnie rolety. Aby zatrzymać wiosenkę na dłużej, do zdobień ścian warto używać nalepek a także malunków szablonowych. Nalepki z wizerunkami kwieci to świetne dekoracje do domu – kliknij tutaj, nadają się do dekoracji każdego pomieszczenia w mieszkanku: poczynając od sypialni aż po pokój malucha.

szkło dekoracyjne
Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki można przyklejać tak na ściany jak też sprzęty. Niektóre nadadzą się do wielokrotnego użytku, jeśli więc nie będą się dobrze prezentowały w wybranym położeniu, można je bez trudu odkleić oraz nakleić w nowe miejsce. Na koniec wiosennego sezonu naklejki ścienne można bez kłopotu usunąć, by zrobić miejsce na następne sezonowe ozdoby. Do ożywienia pomieszczenia starczy też rolka tapety. Na tle pastelowych barw świetnie prezentują się wielobarwne czy gładkie doniczki z wiosennymi kwieciami, takimi jak: żonkile, hiacynty oraz tulipany. Kwiaty powyższe są już dostępne nieomalże w każdym centrum ogrodniczym. Wszystkie te wyżej przytoczone dekoracje do domu sprawią, iż już teraz poczujemy aromat oraz atmosferę wiosny i prędko zapomnimy o surowej zimie.