Jak ozdobić dom na wiosnę

Wiosenny czas już blisko, zaś tych, którzy to nie mogą doczekać się jej przybycia, zachęcamy do subtelnej odmiany pomieszczeń. Po każdej zimie z utęsknieniem czekamy na ciepłe promienie słoneczne i z niecierpliwością wypatrujemy pierwszych symptomów wiosny.

Babie lato w salonie

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Tymczasem zanim to nastanie, czeka nas jeszcze kapryśny okres przedwiośnia, kiedy to na przemian – jest raz cieplej, a raz zimno. Zanim wiosna zakwitnie za oknami, możemy własnoręcznie zatroszczyć się o adekwatny wystrój i zaprosić ją do naszych pomieszczeń troszkę wcześniej. Motywami przeważającymi ozdób na wiosnę mogą być: kwiaty, liście, motyle, oraz odcienie: zielony, żółty a także odcienie wiosennych kwiatów. Jednym ze sposobów na ożywienie wnętrz może być rozstawienie w mieszkaniu kolorowych szkieł dekoracyjnych np.

Czytasz tutaj niezwykle atrakcyjne tematy, ale kliknij bez wahania tutaj, ponieważ to bez dwóch zdań unikalna strona www – ona także Cię zainteresuje.

.

Wieczorny nastrój pomogą rozświetlić wieńce kolorowych lampek. Na posadzce z kolei można rozłożyć trójwymiarowy zielony kobierzec, przypominający świeżą, wiosenną trawkę, zaś w pokoju dziecinnym mniejsze chodniki w formie motylków bądź kwiatów. Aranżację tkaninami rewelacyjnie uzupełnią kolorowe poduchy, zasłony ewentualnie rolety. Aby zatrzymać wiosenkę na dłużej, do zdobień ścian warto używać nalepek a także malunków szablonowych. Nalepki z wizerunkami kwieci to świetne dekoracje do domu – kliknij tutaj, nadają się do dekoracji każdego pomieszczenia w mieszkanku: poczynając od sypialni aż po pokój malucha.

szkło dekoracyjne

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki można przyklejać tak na ściany jak też sprzęty. Niektóre nadadzą się do wielokrotnego użytku, jeśli więc nie będą się dobrze prezentowały w wybranym położeniu, można je bez trudu odkleić oraz nakleić w nowe miejsce. Na koniec wiosennego sezonu naklejki ścienne można bez kłopotu usunąć, by zrobić miejsce na następne sezonowe ozdoby.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej szczegółów na prezentowany w tym artykule wątek, to sprawdź w tym miejscu bez wahania uzupełniające informacje (http://emmi.pl/).

Do ożywienia pomieszczenia starczy też rolka tapety. Na tle pastelowych barw świetnie prezentują się wielobarwne czy gładkie doniczki z wiosennymi kwieciami, takimi jak: żonkile, hiacynty oraz tulipany. Kwiaty powyższe są już dostępne nieomalże w każdym centrum ogrodniczym. Wszystkie te wyżej przytoczone dekoracje do domu sprawią, iż już teraz poczujemy aromat oraz atmosferę wiosny i prędko zapomnimy o surowej zimie.