Jak ożywić wnętrze pomysłowo i interesująco? Może fototapeta? Sprawdzi się w każdym pomieszczeniu

W ostatnich latach fototapeta powróciła do łask w zakresie wystroju wnętrz. To taki rodzaj „urozmaicenia” wnętrza. Posiadamy więc prawdziwy wybór jej użycia we wszystkich pomieszczeniach. Wszelkiego rodzaju pejzaże, rośliny, wzory, zdjęcia ogromnych miast bez problemu znajdziemy w propozycjach fototapet. Od tych kolorystycznych po biało-czarne. Jednym słowem wszystko, czego pragniemy. Na ścianie nawet możemy umieścić fototapetę z własnego archiwum zdjęć (pod warunkiem, że zdjęcie jest zrobione w dobrej jakości).

fototapety

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta jest w stanie dokładnie odzwierciedlać , czy również styl właścicieli mieszkania. Zaletą jest także unikalność fototapety – odważny motyw ożywi smutne, chłodne ściany. Jednocześnie warto wiedzieć, że to właściwe rozwiązanie na optyczne powiększenie albo zmniejszenie pomieszczenia. Papierowa fototapeta jest dość cienka i mało odporna na wodę. Dodatkowo trzeba z dużą dokładnością umieszczać ją na ścianie i jednocześnie najbardziej korzystnie kleić ją „na zakładkę”, ażeby efekt był pozytywny.

Identycznie wymaga tego fototapeta foliowa. Obie trzeba aplikować na gładkich i czystych na przykład od kurzu ścianach, ponieważ każda nierówność może odkształcać się na fototapecie. Fototapeta lateksowa jest grubsza od papierowej, dzięki czemu ściana, na której będzie nakładana nie musi być idealnie wygładzona. Bez problemu taki typ fototapety zakryje nieznaczne niedoskonałości.

Trzeba pamiętać, iż na ścianie gładkiej razem z klejeniem „na styk” będzie prezentowała się idealnie. A jaki typ tapety dobrać do wilgotnych pomieszczeń, jak fototapety do kuchni? Zdecydowanie tapeta winylowa. Jest ona jednocześnie odporna na wilgoć czy tłuszcz. Bez problemu przepuści parę wodną, dzięki czemu ściana „oddycha”. Ta fototapeta jest grubsza od wcześniej wymienionych typów. Więcej ofert: demural.pl/fototapety/kuchnia.

Sypialnia, fototapeta w kwiaty

Autor: demur.pl
Źródło: demur.pl

Bez wątpienia przykryje nierówności ścian, a jednocześnie jesteśmy w stanie wybrać jej strukturę : gładką lub przypominającą w dotyku piasek.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Będzie nam miło, jeżeli postawisz na przejrzenie innych. Po prostu kliknij w źródło (https://brandgood.com/hotele-i-restauracje/) i przeloguj się do kolejnej witryny.

Jest dosyć prosta w położeniu na ścianę – tutaj jedynie na ścianę dajemy klej, sama fototapeta jest sucha, w przeciwieństwie do papierowej lub lateksowej, jakie powinniśmy również posmarować klejem. Jak więc widać możliwości w tym zakresie są duże, więc mamy wybór. Jednocześnie do łazienki czy kuchni koniecznie należy wybrać fototapetę winylową.