Jak pomysłowo urządzić pokój dla dziecka Parę praktycznych porad dla świeżo upieczonych rodziców i nie tylko

Kiedy właśnie urodziło Ci się dziecko albo z trochę większymi dziećmi przeprowadzacie się do innego mieszkania, zdecydowanie jest to doskonała okazja do tego, aby kupić nowe mebelki do pokoju swoich dzieci oraz zastanowić się, jak właściwie wystrój tego pokoju ma wyglądać. Powinno być między innymi ładnie, a w dodatku oczywiście bezpiecznie. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym i mądrze zaaranżować pokoje dla swoich pociech?Między innymi powinniście pamiętać, że w pokoju dziecięcym powinny zostać wyraźnie rozdzielone trzy strefy – strefa do spania, strefa do zabawy oraz sfera do nauki.

łóżko

Autor: Thomas Quine
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli od najmłodszych lat pociecha przyzwyczai się do takiego rozdziału, potem nigdy już nie będzie miało problemów na przykład z nieodkładaniem zabawek na swoje miejsce. Rozdzielenie takich stref kategorycznie sprawi, że dziecko będzie czuło się w swoim pokoju o wiele bardziej bezpiecznie. Sporo uwagi musicie poświęcić w szczególności na sferę odpoczynki i snu – musicie kupić swojemu dziecku tak wygodne łóżeczko jak tylko się da.

Najlepiej jeśli zaangażujecie pociechę do wyboru łóżka – łóżka dziecięce często różnią się mocno od siebie, a na dodatek jeśli dziecko samodzielnie wybierze sobie łóżeczko, wtedy kategorycznie nie będzie narzekało na to, że musi na nim spać. Jeżeli wykańczacie pokój, w którym będzie mieszkać więcej niż jedno dziecko, wówczas możecie zastanowić się nad zakupem łóżka białe łózko stalowe piętrowego. Łóżko piętrowe to nie tylko gigantyczna oszczędność miejsca w pokoju, ale również – a może zwłaszcza – spełnienie marzeń niemal każdego dziecka. Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o takim łóżeczku?

łóżko

Autor: Richard
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście jeśli zamierzasz wybrać takie łóżko, Twoje dzieci muszą być już nieco starsze – pamiętaj także o tym, aby dokładnie zabezpieczyć górną część łóżka. W sferze do zabawy najmądrzej będzie umieścić miękki dywan, na którym dzieci będą mogły się bawić. Pamiętaj, aby od małego uczyć swoje pociechy porządku i w strefie zabawy umieść kosze na zabawki. Dobieraj meble tak, aby były zrobione z miękkich surowców – dzisiaj można znaleźć dla dzieci zrobione dla przykładu z kauczuku. Takie surowce bez wątpienia sprawią, że będziesz czuć się o wiele bezpieczniej i nawet będziesz mógł spuścić swoje dzieci z oka podczas zabawy.