Jak powinna się prezentować wygodna łazienka? Jakie muszą być niej konieczne elementy? Czy wystrój łazienki sporo kosztuje?

Łazienka jest bardzo potrzebnym miejscem w każdym mieszkaniu, dlatego należy wyposażyć ją praktycznie. Z łazienki korzystamy wiele razy w ciągu doby, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Jest to pomieszczenie gdzie myjemy się, czyścimy ubrania, czeszemy fryzurę, malujemy sięwykonujemy makijaż a czasem suszymy również wyprane ubrania.

link do strony
Łazienki w zwykłych mieszkaniach raczej są niewielkie, ale nie przeszkadza to w tym, żeby zrobić miłe dla oka i ekonomiczne pomieszczenia. Jeśli łazienka jest niewielka najlepiej zainstalować w niej niezbyt dużą kabinę prysznicową, niestojące wc i zgrabną umywalkę. Jeśli pragniemy tam zmieścić również pralkę to musimy wybrać model w którym pranie wsadzamy od góry lub zwykłą pralkę o ograniczonej głębokości. W małych łazienkach prysznic można zamienić także niewielka wanną z parawanem. Doskonale także wyglądają dywaniki łazienkowe, przykładowo firmy Kerasan (kliknij i zobacz ofertę).

Jeżeli suszymy w łazience pranie to należy również pamiętać osuszarce. W naszym kraju najbardziej popularne są suszarki sufitowe. Można również zdecydować się na niewielką suszarkę, która zajmie mniej miejsca. Do kupienia są suszarki kompaktowe oraz harmonijkowe, które można składać wtedy, gdy nie są aktualnie potrzebne. Jako dodatek można korzystać z grzejnika drabinkowego, który montuje się na ścianie i służy on między innymi do suszenia ręczników. W każdej łazience zastosowanie znajdzie również, chociażby pojedyncza szafka zamykana, w której poleca się składować chemię i kosmetyki. Jeśli| mamy na to miejsce to możemy ustawić wąską szafkę w formie słupka, która będzie miał także wbudowany kosz kosze na bieliznę na brudną bieliznę.Jeśli nie ma miejsca na szafkę stojącą możemy na ścianie zawiesić inną małą szafkę na zamknięcie albo zrobić na wymiar szafkę typu pawlacz.

Orientalna łazienka

Autor: THREESIXTY
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle popularne są również niezamykane półki w ścianach obłożone glazurą. możemy tam umieścić kosmetyki, co jest bardzo wygodne, bo zazwyczaj mamy je na wyciągniecie reki. Kosmetyki wiele osób układa także bezpośrednio przy umywalce. Wygodę korzystania z łazienki wspierają również takie elementy jak: ciepłe i miękkie dywaniki podłogowe, uchwytna suszarkę przymocowany do ściany czy wieszaczki na ręczniki i szlafroki. Na wygodę użytkowania wpływa również wybór właściwego oświetlenia.