Jak przy pomocy kilku dodatków odmienić wystrój mieszkania? Jakie modyfikacje mogą ominąć niepotrzebny i wymagający remont?

Remont mieszkania na pewno nie jest czymś co ludzie robią chętnie. Nie dosyć, że trzeba poświęcić dużo czasu jak i pieniędzy, to jeszcze efektu całkiem pewnym być nie możemy, gdy o wszystkim decyduje się samemu z rezultatem bywa różnie. Co innego jak zatrudni się fachowca pod postacią dekoratora wnętrz, jednak tu już trzeba liczyć się większym wydatkiem. A może dobrym pomysłem byłoby zrobienie małych zmian, które nie zrujnują naszego portfela, a z powodzeniem zmienią styl naszego mieszkania.

stylowa nocna lampka

Źródło: pixabay.com

Nie jest niczym odkrywczym stwierdzenie, że światło ma niebagatelne znaczenie w naszym życiu. Jednak niektórzy mogą być zdziwieni jak wiele może zmienić odpowiednio dopasowane oświetlenie w naszym domu. Jeśli chodzi o łazienkę, najczęściej narzekamy na to w jakim jest stanie i marzy nam się generalny remont. A przecież nigdy nie jest tak źle, aby nie spróbować dokonać zmiany za pomocą zmian kosmetycznych. Dajmy na to, zmiana oświetlenia czy zamontowany plafon do łazienki mogą dużo zdziałać (sprawdź plafon do łazienki). Ciepłej barwy światło będzie pierwszym krokiem do sukcesu. Do tego możemy spróbować odświeżyć kafelki zamalowując je farbą do kafelek na jasny kolor. To odświeży wnętrze. Z większych zmian, wymiana kabiny prysznicowej, lub też wanny nie będzie tak kosztowna jak remont generalny, a zdziała wiele. Nie zapominajmy o dodatkach. Tym bardziej te nietypowe, dajmy na to fajny obrazek na ścianę lub ciekawy pojemnik na papier mogą nadać innego wyrazu temu miejscu. Jeśli chodzi o sypialnie, tu sprawa wydaje się być bardziej prosta i mniej kosztowna. Nowoczesne, stylowe lampki nocne po obu stronach łóżka zrobią przyjemny klimat, a przy tym pozwolą na wygodne czytanie książek przed snem . Dobrze jest pomyśleć o zmianie kolorów. Pomalowanie ścian byłoby dobrym wyjściem, natomiast też można to zrobić zmieniając zasłony czy rolety na takie o cieplejszej barwie.

oświetlenie łazienki

Źródło: pixabay

Nowa, duża narzuta wspaniale dopełni taką metamorfozę. Znajdźmy taką w piękne orientalne wzory, jeśli pociąga nas klimat orientu, lub też jakąś w jednym kolorze, jeśli lubimy minimalizm. Pomysłów na urządzenie wnętrz jest naprawdę wiele. Różnego rodzaju gazety tematyczne, duże markety budowlane albo też internet. Często w takich miejscach możemy sprawdzić jak i przekonać się jak konkretne plafony do łazienki albo też lampy wyglądają w konkretnej aranżacji. Może się okazać, iż za sprawą takich przykładowych projektów zdecydujemy się coś odważniejszego, co sprawi, iż uzyskamy całkiem oryginalny wystrój. Więcej na stronie .