Jak stworzyć fantastyczny pokój dla dziecka?

Jak urządzić fantastyczny pokój dla naszej pociechy?

Wraz z rozwojem malucha ulegają zmianie jego potrzeby i oczekiwania – również jeżeli chodzi o wystrój pokoju. Wiele z nas zastanawia się, jak urządzić królestwo malucha, aby nie trzeba było co stale w niego inwestować.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się, iż głównym elementem dziecięcego pokoju są z rozwagą wybrane meble- tutaj. Zwróćmy uwagę na ich materiały i trwałość . Solidnie wykonane meble dziecięce na pewno wytrzymają próbę czasu, natomiast odpowiednio dopasowane, ciekawe kolory pozwolą na ich wykorzystanie nie tylko w okresie wczesnego dzieciństwa, ale i dalszym, nastoletnim. Zważmy, że różowe barwy wyposażenia, w nadchodzących latach użytkowania nie będą już powodowały błysku w oku naszych dzieci, natomiast neutralny design zapewni nieograniczoną dowolność przy zmianie wystroju pokoju. Jeżeli zadbamy o to, by meble dla dzieci były tak praktyczne i nowoczesne, aby za kilka lat mogły z powodzeniem służyć jako meble mlodzieżowe, ograniczymy niepotrzebne wydatki. Warto pamiętać: neutralna baza daje szerokie pole do popisu!

Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być przyjemna i wesoła. Być magicznym pomieszczeniem, z którego czerpie energię, spokój i równowagę. Miejscem inspirującym i uruchamiającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa terapeutycznie. Nie może przypominać składu zapomnianych mebli czy mieszkania Kreta z bajki o Calineczce. Zdecydujemy się na jasne, pastelowe barwy ścian. Plamy wyrazistych barw w postaci dodatków, np.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź szafa przesuwna szybko, tu znajduje się coś, co z pewnością też Ci się spodoba.

dywanu lub poduszek, które wprowadzą harmonię oraz przyjemny i ciepły klimat. Podkreślą zainteresowania dziecka i przeniosą go w świat pasji- więcej nowości. Niebanalne dekoracje sprawią, że dziecięcy pokój nabierze wyrazu, natomiast zastosowanie naturalnych materiałów (drewno) dodatkowo je ociepli. Niech inspiracją będzie dla nas, cieszący się od dłuższego czasu wielką popularnością skandynawski styl.

Pokój dziecka to miejsce zabaw, zdobywania wiedzy, zabaw, snu, spotkań z kolegami. W związku z tym oprócz mebli, pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu, wystarczająco jasnym i harmonijnie rozproszonym. .